0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Do školy bez snídaně? Ani nápad! Řekněte ne rannímu hladu

Do školy bez snídaně? Ani nápad! Řekněte ne rannímu hladu
sdílet:
Ráno celá rodina vstane včas, v klidu se nasnídá a připraví, a pak spořádaně odchází do školy a do práce. Ano, přesně takhle bychom si to všichni přáli. Ale realita je jiná. Sami se často vyloupnete z postele až po druhém budíku a vytáhnout z peřin rozespalé děti je nadlidský úkol. V koupelně je pořádná tlačenice, děti s provinilým výrazem vytahují z batohu zapomenuté úkoly a snídani i svačinu připravujete a často i jíte za poklusu. V horším případě na ni zcela rezignujete. Jde to i jinak! Máme pro vás tip, jak získat pár minut navíc.

Probudit, nasytit, vypravit a vypustit – tenhle každodenní ranní shon známe všichni. Přitom plán je tak jednoduchý a jasný. Ovšem, pokud ve vaší domácnosti nevládne armádní dril, málokdy se ho podaří dodržet na minutu přesně. Poklidné ráno se tedy často změní ve zběsilou honičku. Zvlášť pokud má vaše domácnost více členů.

Jak na to, aby vše šlapalo jako hodinky? Základem je nejen dobrý časový plán, ale také ovládnutí malých triků, které vám ušetří chvilku tu a chvilku támhle. Mazat ráno všem pečivo, opékat palačinky nebo vařit kaši a u toho ještě přemýšlet o tom, co všechno přidat, aby byla snídaně nejen chutná, ale nadto obsahovala všechny potřebné živiny? Na to raději ve všední den zapomeňte. O víkendu rodině určitě takovéto rozmazlování dopřát můžete, ale během týdne vsaďte na jednoduchost a rychlost. Skvělou a vyváženou snídani si totiž zvládnou všichni připravit sami! A navíc je to bude bavit. Vsaďte na Ovesné Cheerios®, které obsahují 91% celozrnné ovesné mouky. Stačí je nasypat do mističky, a poté zalít mlékem či jogurtem. Do středu stolu přidejte mističku ovoce, ze které si každý nabere podle chuti. Vše je připraveno během pár minut! 

Ovesné Cheerios® ovšem nezazáří pouze v době snídaně. Hravě je totiž zvládnete proměnit i ve zdravý dezert, který můžete naservírovat dětem po návratu ze školy i nečekané návštěvě. Cheerios® citronové minicheesecaky zvládnete vykouzlit doslova v rekordním čase, obsahují nutričně hodnotné ingredience a navíc neohrozí vaši štíhlou linii. 

Úžasné Cheerios® citronové minicheesecaky

Ovesné Cheerios®Na 4 porce
Příprava: 10 minut
Chlazení: 30 minut

Ingredience: 

NA KORPUS

 • 50 g Ovesných Cheerios®, lehce podrcených
   

NA NÁPLŇ

 • 200 g řeckého jogurtu
 • 5 lžic citronového krému lemon curd
 • kůra z 1 citronu, nastrouhaná najemno
 • 100 ml smetany ke šlehání, vyšlehané do měkkých špiček
   

NA OZDOBENÍ

 • čerstvé borůvky
 • Ovesné Cheerios®
   

Příprava jídla

1 Do čtyř 7cm skleniček rovnoměrně rozdělíme nadrcené Ovesné Cheerios®.

2 Do větší misky dáme řecký jogurt, citronový krém a citronovou kůru a mícháme dohladka. Do jogurtového krému stěrkou opatrně zapracujeme ušlehanou šlehačku. Náplň lžičkou rozdělíme na připravený základ z drcených Ovesných Cheerios®.

3 Hotové minicheesecaky uložíme alespoň na 30 minut do lednice, aby se chutě prolnuly.

4 Před podáváním ozdobíme čerstvými borůvkami a Ovesnými Cheerios® podle chuti.

SOUTĚŽ

V následujících týdnech pro vás chystáme několik dalších článků s tipy na zdravé snídaně pro celou rodinu. Na konci tohoto seriálu se můžete těšit na soutěž, která vám rána ještě zpříjemní. Nezapomeňte nás proto sledovat, ať vám výhra neuteče!

Snídaně, kterou si zamiluje celá rodina!
marianne.cz

Související články

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
 • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...
AD
Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy
 • Nakupujeme

Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy

Díky vyspělým technologiím, kterými jsou televize LG doslova našlapané, se otevírá celá škála nových možností na sledování obsahu a také hraní her. Nejzásadnější je zde technologie samotného zobrazení obrazu OLED. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč