Začněte den plnohodnotnou snídaní s ovesnými kroužky

sdílet:
Snídaně je váš každodenní malý rituál, ale v dnešní hektické době se vám čím dál častěji stává, že svou ranní porci ovesné kaše zkrátka nestíháte připravit, natož sníst? Cestou do práce vám smutně kručí v břiše a oběd je ještě v nedohlednu? Věřte, že v tom nejste sami! Existuje ovšem bleskové řešení, které doslova promění vaše rána.

Argumentů, proč si po ránu dopřát poctivou snídani, existuje celá řada. Porce energie, díky které hravě zvládnete všechny dopolední pracovní úkoly, by měla obsahovat bílkoviny, komplexní sacharidy i zdravé tuky, a samozřejmě také vlákninu a potřebné vitaminy a minerály. Proto jsou dnes tolik oblíbené ovesné (či jiné obilné) kaše, které jsou nejen skvělé, ale navíc i velmi fotogenické, a tak se jejich krásnými obrázky sociální sítě doslova hemží. Oči přecházejí, chuťové buňky se radují, elánu máte na rozdávání, vše je, jak má být.

Ovšem během shonu pracovního týdne často na složitou přípravu snídaně nezbývá téměř ani chvilička. Jak ale ušetřit drahocenné minuty a přesto se neodbývat? Představujeme novinku na českém trhu, Ovesné Cheerios®, které vám vytrhnou trn z paty i během toho nejuspěchanějšího rána. Máte snídaňové cereálie spojené s obrovským množstvím cukru a téměř nulovým obsahem celozrnných obilovin? To už je dnes naštěstí pouhou minulostí. Ovesné Cheerios® totiž obsahují 91% celozrnné ovesné mouky. Naopak palmový olej a umělá aromata budete v jejich složení hledat marně. Stačí je zalít klasickým či rostlinným mlékem nebo je nasypat do jogurtu, přidat další suroviny, které máte rádi (např. oříšky a čerstvé ovoce), a během 2 minut můžete snídat. Nebo zkuste příště stejné suroviny proměnit v lahodné krémové smoothie. 

Cheerios® cereální smoothie s borůvkami a banánem

Ovesné Cheerios®Na 2 porce
Příprava: 10 minut

Ingredience

  • 1 hrnek mléka (klasického či rostlinného)
  • 1 hrnek Ovesných Cheerios®
  • 1 zralý banán, nakrájený na kousky
  • 1 hrnek čestvých nebo mražených borůvek
  • 1 hrnek ledu
  • plátky banánu a Ovesné Cheerios® na ozdobení
     

Příprava jídla

1 Všechny ingredience na smoothie vložíme do mixéru

2 Zavíčkujeme a mixujeme na maximální výkon, dokud není směs dokonale hladká. 

3 Rozdělíme do 2 sklenic, podle chuti ozdobíme plátky banánu či dalšími cereáliemi Ovesné Cheerios®.

Tip navíc
Smoothie můžeme rozdělit i do mističek a ozdobit podle fantazie ovocem, ořechy, semínky a dalšími ceráliemi Ovesné Cheerios® a vytvořit tak vysoce trendy smoohie bowl.

SOUTĚŽ

V následujících týdnech pro vás chystáme několik dalších článků s tipy na zdravé snídaně pro celou rodinu. Na konci tohoto seriálu se můžete těšit na soutěž, která vám rána ještě zpříjemní. Nezapomeňte nás proto sledovat, ať vám výhra neuteče!

Snídaně, kterou si zamiluje celá rodina!
marianne.cz

 

Související články

  • Novinky a zajímavosti

Do školy bez snídaně? Ani nápad! Řekněte ne rannímu hladu

Probudit, nasytit, vypravit a vypustit – tenhle každodenní ranní shon známe všichni. Přitom plán je tak jednoduchý a jasný. Ovšem, pokud ve vaší domácnosti nevládne armádní dril, málokdy se ho podaří dodržet na minutu přesně. Poklidné...
  • Novinky a zajímavosti

Víkendové rozmazlování s ovesnými kroužky + SOUTĚŽ

Víkendové ráno si žádá snídani beze spěchu, nebo rovnou brunch, tedy pomalou snídani, kterou si protáhnete klidně až do odpoledne. Nikam nespěchejte a užijte si s rodinou chvíle plné smíchu a pohody. Jen si to představite – cereálie...

Obchod Apetit