0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kontrola burčáků odhalila podvodníky

Kontrola burčáků odhalila podvodníky
sdílet:
Loňská pravidelná kontrola burčáku přinesla velké překvapení. Celkem bylo zjištěno deset vzorků falšovaných burčáků, z toho šest však pocházelo od jediné firmy – E. S. E. z Miroslavi.

Jak snadno z bílého burčáku získáte červený


Těchto šest vzorků obsahovalo od 65 do 76 procent vody a v pěti případech také syntetická barviva. Přidáním syntetických barviv lze z bílého vyrobit červený burčák nebo jimi lze maskovat ředění vodou u červených burčáků.

Od roku 2006, kdy inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce provádějí analýzy burčáku ve vlastních laboratořích, nikdy nebylo zaznamenáno tolik nevyhovujících vzorků od jedné firmy.

Firma přišla o živnostenské oprávnění


Komunikace s firmou rovněž nebyla jednoduchá, neboť na adrese uvedené v obchodním rejstříku firma nesídlí„Velmi jsme uvítali, že živnostenský úřad v Moravském Krumlově na základě našeho podnětu s firmou zahájil správní řízení, jehož výsledkem je zrušení živnostenského oprávnění. Je to jasný signál pro ostatní provozovatele, kteří závažným způsobem nerespektují právní předpisy,“ uvedl zastupující ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martin Klanica.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit