0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nejlepší jsou řetězce Ahold, Lidl a Makro

Nejlepší jsou řetězce Ahold, Lidl a Makro
sdílet:
V hodnocení obchodních řetězců, které uplynulý rok prováděla Státní zemědělská a potravinářská inspekce, dopadly nejlépe společnosti Ahold, Lidl a Makro.

Druhé a třetí místo


Na druhém místě se umístily firmy Billa a Penny Market, na třetí příčce skončily Globus, Kaufland, Spar a Tesco. Hodnotila se pouze kritéria, která spadají do kompetence Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Výsledky tedy nelze brát jako absolutní pořadí.

Téměř čtyři tisíce kontrol


Hodnocení obchodních řetězců začalo loni v květnu a trvalo do konce letošního dubna. Zahrnuje celkem 3924 kontrol v devíti vybraných obchodních řetězcích.

Hodnoticí kritéria


Mezi devět hodnocených kritérií patřila především bezpečnost potravin, výskyt falšovaných a klamavě označených výrobků, jakost čerstvého ovoce a čerstvé zeleniny, dodržování hygienických norem nebo funkčnost vnitřního kontrolního systému.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit