0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Prague Wine Week: týden vína v Praze

Prague Wine Week: týden vína v Praze
sdílet:
Již popáté v Praze proběhne festival zasvěcený vínu.
Od 21. do 27. ledna 2013 se v Praze koná pátý ročník festivalu vína Prague Wine Week. I letos budou pražské restaurace, vinné bary a vinotéky nabízet menu s víny a ochutnávky vín. Akci zahájí v pondělí 21. ledna ve 14 hodin galadegustace medailových vín ze soutěže Prague Wine Trophy, na které vinaři z celého světa osobně představí více než 450 vín. Vstupenka na galadegustaci stojí 1000 Kč.

Po celý týden pak budou pražské podniky, které se zapojily do festivalu, nabízet speciální menu, ve kterém svá jídla propojí s víny vybraných vinařství. Tříchodové menu se třemi víny stojí 450 Kč, degustace tří až pěti vín s malým občerstvením ve vinném baru 250 Kč a degustace tří až pěti vín ve vinotéce 150 Kč. Z našich oblíbených vinných barů můžeme doporučit například RedPif, který bude nabízet menu snoubené s víny z moravského vinařství Gotberg, nebo Vinograf, který se na akci spojí s ekologickým vinařstvím Krásná hora.

Více na www.praguewine.cz

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?
  • Suroviny

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?

Na první pohled se může zdát, že černá mrkev je jen rozmar šlechtitelů zeleniny. Chutná téměř stejně jako ta oranžová, jen má možná o trochu zemitější chuť. Její největší výhodou je ale barva, která dokáže proměnit jídla v umělecký počin! ...
Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...

Obchod Apetit