0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Prazdroj získal tři medaile na soutěži World Beer Cup

Prazdroj získal tři medaile na soutěži World Beer Cup
sdílet:
V mezinárodní pivní soutěži World Beer Cup v Chicagu uspělo hned několik značek Plzeňského Prazdroje. Gambrinus 11° Excelent získal stříbrnou medaili a Velkopopovický Kozel Premium vybojoval bronz mezi 43 přihlášenými vzorky v kategorii plzeňských piv českého typu.

Ve své kategorii s 58 soutěžícími pivy dosáhl na stříbro také Gambrinus světlý. Česká piva z Prazdroje uspěla v Chicagu v konkurenci 3330 přihlášených piv ze 642 pivovarů a 44 zemí světa. Vzorky posuzovalo 179 rozhodčích degustátorů.

Z Česka bylo přihlášeno celkem 13 pivních značek různých pivovarů.

„Úspěch na této soutěži nás velmi těší, protože ji pořádá Brewers Association, která si klade za cíl propagovat a chránit originalitu a unikátní chuť různých druhů piv,“ říká Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

World Beer Cup je největší profesionální pivní soutěž na světě a přezdívá se jí Olympiáda pivních soutěží. Od roku 1996 ji každé dva roky pořádá Brewers Association.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit