Soutěž Svatební dort roku 2014

sdílet:
Ať už jste beznadějní romantici, nebo zásadoví skeptici, musíte uznat, že svatební dort, to je prostě umění! Troufněte si na něj a přihlaste se do sladkého klání. Velkolepá soutěž pro profesionální a amatérské cukráře startuje 1. července.

Soutěž Svatební dort roku 2014 je výzvou pro všechny, kteří rádi pečou slavnostní dezerty. Již od 1. července můžete posílat své přihlášky do pěti různých kategorií, kterými jsou Svatební design dortu, Svatební sada cupcakes, Modelace květin, Juniorská svatební sladkost a Svatební dort roku. Kategorie nejsou věkově omezené, kromě kategorie pro juniory, kam se mohou hlásit jen cukráři od 15 do 18 let. Nejlepší dorty a dezerty postoupí do finálového kola, které proběhne v lednu následujícího roku v hotelu InterContinental v Praze.

Co můžete vyhrát?


Autory nejlepších dortů a dezertů v jednotlivých kategoriích čeká ten nejpraktičtější dar v podobě kurzu od britské designérky dortů Zoë Clark. Soutěžící, kteří skončí na druhých místech, navštíví například kurz Hany Rawlings, kterou znáte i z letošního Prague Food Festivalu, kde na stánku Apetitu předvedla jednoduché techniky zdobení cake pops. Své cukrářské umění si výherci zlepší také pod vedením Marca Le Bretona z pražské cukrárny Saint Tropez nebo Julie Alexovičové z pražského TopCake Studia. Vyhrát můžete i bez dortu. Od července do listopadu hlídejte internetové stránky akce www.svatebnidortroku.cz, kde budou probíhat on-line soutěže o zajímavé ceny.

Tip redakce:


Inspirujte se našimi recepty na svatební dorty a sladkosti. Naučíme vás klasický svatební dort (recept) i božský dort s čokoládovým korpusem i krémem (recept). Pokud ale máte chuť zkusit něco originálnějšího, máme pro vás exotický tip na karibský svatební dort (recept). V kategorii Svatební sada cupcakes by mohly zaujmout kopretinové košíčky (recept). Cukrářskou hmotu na potažení dortu, barvy, formy a další potřebné věci na výrobu svatebních dezertů koupíte v prodejnách s cukrářskými potřebami, například u Fialy v Praze a v Brně. Společnost je hlavním partnerem soutěže.

Připravila Nikita Rybová


Fotogalerie: Logo soutěž Svatební dort roku 2014

Více
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit