0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 3.–4. 11.

Tipy na víkend 3.–4. 11.
sdílet:
Tento víkend se vydejte na čokoládu do Ostravy, na zámek Loučeň za zvěřinou, do Kunratic za džemem, do Pecínova na zabijačku, v Praze na šampaňské a po celém Česku k rybníku pro kapra.

Čokoládový festival v Ostravě

2.–4. 11., pátek 14.00–18.00, sobota 10.00–18.00, neděle 10.00–17.00, Výstaviště Černá Louka

Jestliže milujete čokoládu, nesmíte tento víkend chybět v Ostravě. Čokoládový festival slibuje ochutnávky, ukázky práce s čokoládou, workshopy, výstavu historie čokolády a mnoho stánků, kde si tuto sladkou i hořkou pochoutku budete moci vychutnat v mnoha podobách.

Vstup: 60 Kč, snížené 40 Kč, děti do 6 let zdarma

 

Slavnosti sv. Huberta

3. 11., zámek Loučeň

Zvěřinové hody vás čekají na zámku Loučeň při příležitosti svátku patrona myslivců a lovců, svatého Huberta. Lahodné chody z jelena, daňka, kance nebo bažanta budou mít na menu obě zámecké restaurace. Navíc je v rámci Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou a časopisem Myslivost připraven bohatý program, v němž nebudou chybět například ukázky výcviku loveckých psů a dravých ptáků nebo koncert lovecké hudby.

Vstup: 200 Kč, snížené 160 Kč, rodinné 600 Kč

 

Kunratická jamparáda

3. 11., 15.00–17.00, Kunratice, Liberecký kraj, Kulturní dům Kunratice

Až 536 vzorků džemů a marmelád od 162 soutěžících budete moci ochutnat při vyhlašování výsledků soutěže Kunratická jamparáda. Zúčastnit se soutěže o tu nejlepší zavařeninu mohl každý, kdo do 15. října donesl nebo zaslal soutěžní vzorek do Kunratic na Frýdlantsku. Která z nich zvítězí v jedné z 35 kategorií, se dozvíte už tuto sobotu.

Vstup: info na místě

 

Pecínovská zabijačka

3. 11., 12.00–18.00, Pecínov 1, Středočeský kraj, Dvůr Pecínov

Vepřové i jehněčí dobroty si vychutnáte ve Dvoře Pecínov, zrekonstruovaném historickém špýcharu. Děti se budou moci povozit na koních z místních stájí a dospělé rozveselí pivo i víno.

Vstup: 450 Kč s neomezenou konzumací

 

Grand Jour de Champagne

4.–11. 11., Praha, Velvyslanectví Francouzské republiky a vybrané restaurace

Od neděle 4. 11. do neděle 11. 11. nastane v Praze svátek pro milovníky šampaňského. Festival Grand Jour de Champagne nabídne ochutnávky raritních a unikátních šarží tohoto ušlechtilého nápoje, včetně archivních ročníků, párování šampaňského s plody moře, asijskou kuchyní nebo lanýžovým menu. Mimořádným zážitkem bude banket na francouzské ambasádě v podání dvouhvězdičkového michelinského šéfkuchaře Glenna Viela, kde se ke každému chodu servíruje jiný typ šampaňského. Svá vína na festivalu představí velké domy i menší, ale o to zajímavější značky.

Vstup: program, vstupné na jednotlivé akce a rezervace na www.champagne-grandjour.cz/

 

Výlovy rybníků

I tento víkend si můžete nakoupit čerstvé ryby přímo při výlovu. České a moravské rybníky neoplývají jen kapry, seženete i amura, štiku nebo sumce.

Netínský rybník, 2. 11., Netín, Ždársko

Rybník Bartošovický dolní, 3. 11., Bartošovice, Poodří

Vyžlovský rybník, 3. 11., Vyžlovka, Praha-východ

Rybník Březovka, 3. 11., Ašsko

Rybník Zrcadlo, 3.–4. 11., Mlýnec u Kopidlna, Jičínsko

 

 

 

 

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
  • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit