0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 6.–7. 6. 2020

Tipy na víkend 6.–7. 6. 2020
sdílet:

Život se pomalu vrací do normálu a my se těšíme, že po dlouhé době vyrazíme na akce, do muzea nebo do skanzenu. Jakou zábavu nabízí první červnový víkend?

 

Do skanzenu

Od 25. května jsou společně s hrady a zámky a také muzei otevřeny i skanzeny. Bohužel většina naplánovaných akcí a jarmarků se tam zatím pořádat nemůže, ale kromě stálých expozic nabízejí skanzeny alespoň sezonní výstavy. Například v Muzeu v přírodě Vysočina můžete na Veselém Kopci až do 31. 10. navštívit výstavu Víte, že…, kde se dozvíte více o nemateriálním kulturním dědictví – mezi to se počítají například krajové zvyky a tradice, které provázejí slavení svátků, určité oblasti lidské činnosti (třeba východočeské loutkářství), ale i řemeslné dovednosti nebo recepty na místní lidové speciality. Stálé expozice pak můžete navštívit také v Hanáckém muzeu v přírodě v Příkazích, ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a v Muzeu v přírodě Zubrnice.

Do muzea

V pražské pobočce Národního zemědělského muzea se můžete přihlásit na kurz přípravy salátů, který se koná v neděli 7. 6. Podmínky a registrační formulář najdete na webu muzea. Akce Zemědělství žije, která se tamtéž měla konat tuto sobotu, se bohužel neuskuteční, ale náhradou připravilo muzeum alespoň interaktivní webový projekt. Zkusit si vyplnit kvíz o zemědělských zvířatech tak můžete zde. Muzeum samotné navšívit lze a zejména děti bude určitě bavit expozice Gastronomie, kde se dozvědí, jaká je cesta jídla na náš stůl či jak správně stolovat. Přístupné jsou i dvě výstavy v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi, což sice není úplně kulinární tip, ale rodiče malých dětí určitě ocení místo, kde se jejich ratolesti zabaví.

zahrada

Do zahrad

Pokud vás uklidňuje pohled do zeleně, určitě se vypravte na Víkend otevřených zahrad. Akce probíhá po celé republice a navštívit budete moci zahrady zámecké, včetně zahrad pod Pražským hradem, arboreta, klášterní a farní zahrady, staré sady a přírodní zahrady, zahrady botanické, sbírkové či specializované na určitý typ rostlin (například skalničkovou či trvalkovou zahradu) i školní a výukové zahrady. V rámci této akce se podíváte i do míst, která jsou běžně veřejnosti nepřístupná. Své zahrady otevře lidem i mnoho soukromníků. Čtenáře Apetitu tak do své přírodní zahrady Lipák u Lipového dvora u Prachatic zve i naše čtenářka Jitka Kottová. 

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč