VIDEO: Česká klasika, kterou milujeme

sdílet:
Úplně prosté a obyčejné pokrmy mají svoji sílu. Důkazem byla naše redakční party, na kterou každá z nás donesla svoje zamilované české jídlo. Jak jsme si pochutnali, uvidíte v novém videu.

Když redaktorka Stáňa dorazila s voňavým domácím chlebem, editorka Šárka s bramboračkou s vlastnoručně nasbíranými houbami a šéfredaktorka Maruška s nazdobenými vdolky, vrhly jsme se ke stolu, jako kdybychom týden nejedly. Jako vždycky při podobné příležitosti jsme si říkaly, že chuť na tahle klasická a úplně obyčejná jídla zřejmě máme jako Češi v genech.

Generacemi prověřené recepty


Každá z nás má navíc nějaký fígl (většinou odkoukaný od babiček), díky kterému je její zamilovaný recept do detailů vyladěný. Například Stáňa je mistr v pečení chlebů. „Tenhle je s droždím, takže ho upečete i bez kvásku, jen na rozdíl od kváskového bochníku nevydrží tak dlouho měkký,“ vysvětlovala, když přišla. Otestovat jsme to ale nezvládly, s pomazánkou z tvarohu, do které Šárka přidává pro lepší chuť lžičku cukru, zmizel během pár minut. Naštěstí se podávala ještě polévka, salát s hruškami a nivou, geniálně dobré pečené maso s bramborami a zeleninou a ty nejlákavější vdolky na planetě.

Podívejte se na nové video z redakční party. Recepty na naše milovaná česká jídla najdete v říjnovém Apetitu, který vyšel v pátek 20. září. Na Slovensku je v prodeji i s nákupní taškou.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit