Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Mistrovství republiky sommeliérů je za dveřmi

Mistrovství republiky sommeliérů je za dveřmi

Čtvrtého listopadu se v hotelu The Augustine odehraje 12. ročník mistrovství České republiky Trophée Bohemia Sekt – Sommelier 2009.

 O vítězství budou bojovat profesionální sommeliéři, kterých se doposud do soutěže přihlásilo sedmnáct. Je mezi nimi i loňský vítěz a úřadující mistr ČR Tomáš Brůha.
12. 10. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Kromě titulu budou ve hře i nominace na mistrovství světa, které se uskuteční v dubnu příštího roku v Chile. Dosáhnout vítězství a stát se mistrem ale rozhodně není jednoduché. Účastníci soutěže musejí absolvovat několik rozličných disciplín: písemný test v českém a anglickém jazyce, identifikace vína při anonymní degustaci nebo prokázání praktických dovedností při servírování vína a sektu. Posuzuje se i vystupování, držení těla či schopnost komunikovat s hostem. Vše hodnotí odborná porota složená ze specialistů z oblasti vinařství a gastronomie.

  Hosty virtuální restaurace, v níž sommeliéři prokazují svou odbornost v praxi, jsou tradičně osobnosti z řad známých tváří. Letos tuto roli zastane herecká dvojice Zlata Adamovská a Petr Štěpánek.

 Tuto akci, která si klade za cíl zvyšovat odbornost sommeliérů a popularizovat  tuto profesi, pořádá společnost Bohemia Sekt, odborným garantem je Asociace sommeliéru České republiky. Dalšími partnery jsou Vinařský fond a Asociace hotelů a restaurací ČR.

Přidat komentář