Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Rozkrojte jablko, schovejte si šupinu

Rozkrojte jablko, schovejte si šupinu

Štědrý den je tu. Každá rodina dodržuje nějaký ten tradiční vánoční rituál a zvyk. Přinášíme přehled těch nejznámějších. 
22. 12. 2009 | Autor: redakce Apetitu
Kapří šupina
Každému členu rodiny se dává pod talíř šupina, aby měl v následujícím roce hodně peněz. Šupina se obvykle po večeři uloží do peněženky, aby mohla na peníze působit přímo.  

Krájení jablka
Hvězdička ze semen v podélně rozkrojeném jablku znamená štěstí a zdraví v celém příštím roce. Pokud se objeví v jablku křížek, znamená to smůlu a nemoc.  

Lití olova

Svou fantazii můžete zapojit při identifikaci olověných ornamentů. Hvězda znamená štěstí, tvar mince zase bohatství, květina symbolizuje lásku, čtverec zvěstuje harmonický život. 

Pro vdavekchtivé
Do roka se vdá ta dívka, která během Štědrého dne tajně posbírá devět patek z vánoček. Pokud není napečeno, přichází na řadu známé házení střevícem – špička směrem ke dveřím znamená svatbu do roka. 

Vstávání od stolu
Ačkoli původně byla hospodyně tou osobou, která nesměla během štědrovečerní večeře vstát od stolu, dnes je tomu naopak. Kdo se během večeře kromě hostitelky od stolu vzdálí, příští rok k němu nezasedne. 

Ořechové lodičky
Pouštění svíček v ořechových skořápkách prozradí, kam se kdo bude v příštím roce ubírat. Pokud skořápka dopluje do středu, dotyčný vyrazí do světa. Pokud se drží okraje nádoby, její majitel zůstane doma. Komu svíčka zhasne nejpozději, ten bude mít dlouhý a šťastný život.

Přidat komentář