Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Kuchaře střední Evropy povede Kubec

Kuchaře střední Evropy povede Kubec

Šéfkuchař hotelu InterContinental Praha a prezident Asociace kuchařů a cukrářů České republiky Miroslav Kubec triumfoval na 34. kongresu Světové asociace kuchařských organizací. Akce se konala 24.–28. ledna 2010 v Santiagu v Chile.


29. 1. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Miroslav Kubec byl téměř jednohlasně zvolen kontinentálním ředitelem WACS (World Association of Chefs Societies) pro střední Evropu. Volební období trvá čtyři roky.  


„Jsem velmi hrdý! Pro mne i AKC ČR, a vlastně i Českou republiku, je to čest, jelikož jsme kandidovali úplně poprvé v osmdesátileté historii existence WACS,“ řekl Miroslav Kubec ihned po vyhlášení oficiálních výsledků a dodal: „Budeme mít jedinečnou možnost propagovat českou kuchyni a umění českých kuchařů.“


Bc. Miroslav Kubec (1960) je absolventem Vysoké školy cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství. Od  roku 1996 je kapitánem juniorského národního družstva kuchařů, se kterým se zúčastnil tří kuchařských olympiád (šest stříbrných a jedna bronzová medaile). Získal také 2. místo na mistrovství světa v Lucemburku. Prezidentem Asociace kuchařů a cukrářů ČR je od roku 2005. 

Představitelé WACS mu v roce 2008  udělili čestné členství v kuchařském spolku Spojených arabských emirátů a medaili prezidenta WACS za organizování konference evropských kuchařských prezidentů a také za aktivní podporu práce světové asociace. Je také nositelem Kříže svatého Vavřince.
Přidat komentář