Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
EU má nové logo pro biopotraviny

EU má nové logo pro biopotraviny

Evropská komise oznámila výsledky soutěže na nové BIO logo. Vítězné logo  “Euro-leaf” získalo 63% ze všech hlasů. Od července 2010 bude označovat všechny biopotraviny vyrobené v EU.
8. 2. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Logo budou moci také používat dovozci biopotravin do EU. Vedle EU biologa mohou výrobci nadále používat i národní či soukromá loga.
                                             

V mezinárodní soutěži pro studenty a absolventy výtvarných škol bojovalo 3 422 návrhů. Od začátku prosince 2009 do konce ledna 2010 hlasovalo prostřednictvím webových stránek celkem 129 493 lidí. Vítězné logo by mělo oficiálně přijmout všech 27 členských států v v březnu 2010, až se sejde nová Komise.

                                                  
Dlouhá pře o výběr loga

Evropská skupina mezinárodní Federace hnutí ekologického (IFOAM EU Group) vedla se zástupci z Evropské komise (DG Agri) dlouhou diskusi o tom, jak proces přijetí nového loga provést k všeobecné spokojenosti.

Nakonec došli k určitému kompromisu a je povoleno několik výjimek při používání nového loga například: pro lepší viditelnost a kontrast by měla být okolo loga povinná bílá linie nebo mohou výrobci o několik tónů mírně upravit barevnost loga, aby se lépe hodila k obalu jejich výrobku.
Přidat komentář