Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Historie Prague Food Festivalu

Historie Prague Food Festivalu

Zítra v zahradách Pražského hradu startuje Prague Food Festival. Také už se nemůžete dočkat? Zkraťte si čekání ohlédnutím za minulými ročníky.

27. 5. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Prague Food Festival 2007


První ročník festivalu se uskutečnil v září roku 2007 v Museu Kampa v Sovových mlýnech. Během tří dnů navštívilo areál 8000 návštěvníků z Česka i ze zahraničí, kteří denně dohromady utratili téměř milion korun.  Restaurace Café Imperial spotřebovala celkem 100 kg hovězích líček, Alcron vydal přes 700 minidezertů a v The Sushi Baru připravili pro natěšené strávníky 4500 kousků suši.




Prague Food Festival 2008


Další ročník gastronomického svátku se konal koncem června na Žofíně. Návštěvníci měli možnost ochutnat speciality české, brazilské, thajské či francouzské kuchyně. Novinkou se staly workshopy a cooking show, které měly u diváků obrovský úspěch. Festival navštívilo 12 000 labužníků a hitem mezi nabízenými delikatesami se stal jednoznačně humr.




Prague Food Festival 2009


Třetí pokračování festivalu dobrého jídla a pití proběhlo během posledního květnového víkendu v areálu nazvaném ‚Mezi mosty‘.  Počasí festivalu příliš nepřálo, návštěvníky to ale neodradilo. Během tří dnů jich přišlo více než 15 000 a měli možnost ochutnat například čerstvé ústřice, srnčí hřbet, pečená telecí líčka nebo košer rybu. Veliký ohlas měly také cooking show, které se odehrávaly přímo na vodě na pontonu. Oblíbenou zastávkou byl i stánek Apetitu, který najdete na festivalu také letos.





Jaký bude ročník 2010, se dozvíme co nevidět. Prohlédněte si speciální přílohu Prague Food Festival 2010, podívejte se na videomedailonky šéfkuchařů a naplánujte si tři dny gastronomických potěšení!

Přečtěte si také:



Apetit a Prague food festival
Koktejly a káva na Prague Food Festivalu
Hvězdy na Prague Food Festivalu


Rezervujte si termín na Prague Food Festival


Chuť Andalusie na Prague Food Festivalu


Prague Food Festival a děti


Prague Food Festival a víno

Přidat komentář