Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
V Itálii stahují z obchodů modrou mozzarellu

V Itálii stahují z obchodů modrou mozzarellu

Přes 70 000 kuliček mozzarelly muselo být staženo z prodeje. Sýr totiž po otevření modrá a v Itálii si už vysloužil přezdívku šmoulí mozzarella.

21. 6. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Toho, že mozzarella po otevření modrá, si všimla majitelka obchodu v Turíně a informovala příslušné úřady. Sýr byl okamžitě stažen z prodeje a vzorky byly ihned poslány k expertize kvůli obavám z toxické kontaminace.

První testy Istituto Zooprofilattico delle Venezie odhalily, že viníkem je zřejmě bakterie, která se dostala do sýra během poslední fáze výroby.

Závadná mozzarella, která patří mezi tradiční symboly italské kuchyně, byla vyrobena v Německu pro italskou společnost. Ta sýr následně distribuuje do supermarketů na severu země. Ani jedna z firem nebyla jmenována. Státní zástupce Raffaele Guariniello, který vede vyšetřování, by rád rozšířil obvinění italského distributora také o německého výrobce.

Paolo Russo, předseda sněmovní zemědělské komise, si posteskl, že „od modré mozzarelly přes mléko s melaminem, nekvalitní rajčata v konzervě z východní Asie na obalu falešně uvedená jako italská až po olivové oleje bůhví odkud je vidno, že italské zemědělství zřejmě už nic neprodukuje“.

Přidat komentář