Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Oslavy patrona kuchařů a cukrářů v Kladně

Oslavy patrona kuchařů a cukrářů v Kladně

V sobotu 7. srpna se Kladno už po třinácté zaplní bílými čepicemi, sjedou se sem totiž kuchaři a cukráři, aby oslavili svého patrona, svatého Vavřince.
23. 7. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Průvod půjde od kostela


Slavnostní průvod se sejde v 10 hodin a ponese sochu svatého Vavřince od kostela Nanebevzetí Panny Marie na náměstí Starosty Pavla, kde bude socha požehnána. Poté se celý průvod odebere od kostela k hlavnímu pódiu v Zádušní ulici. Místem konání akce je kladenský zámecký areál, Klub Stodola a okolí.


Bohatý program – spousta soutěží, a především ochutnávek



Kuchařské týmy se utkají v soutěži, kde mají za úkol uvařit jídlo, které nesmí stát více než osmdesát korun. Své zajímavosti představí gastronomické muzeum a slavnostní tabule Dr. Šmída, letos na téma Setkání včelařů na Kladně. Mnoho soutěží je určeno i pro návštěvníky, nezapomnělo se ani na děti, které se mohou naučit, jak míchat nealko koktejly nebo připravit palačinky.

Melounové vyřezávání




V rámci soutěže Fany Carving Cup – Vavřinecké melounování si můžete vyzkoušet svou zručnost a zkusit vyřezat zajímavý ornament. V restauraci U Zlatého selátka poměří síly borci v pojídání knedlíků.

Pokoří kuchaři rekord v největším masovém špízu?


Kuchaři ve spolupráci s městem Kladno, penzionem a restaurací U Pštrosa se pokusí překonat vlastní rekord Světového megašpízu z masa. Celé akci bude přihlížet velvyslanec Bolívarské republiky Venezuela Julian Hernandez.


Akci pořádá Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Město Kladno 
pod záštitou primátora statutárního města Kladno Dana Jiránka. 
REKLAMA

Přidat komentář