Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
V Loukovicích chystají košt slivovice

V Loukovicích chystají košt slivovice

Všichni milovníci slivovice jsou dnes zvání na druhý ročník akce nazvané Mezinárodní horácký košt slivovice a pálenek, která bude po celý dnešní den probíhat v kulturním domě v Loukovicích na Třebíčsku. Pro všechny návštěvníky, kteří zároveň mohou být i degustátory, je připravena ochutnávka desítek druhů slivovice, pálenek a meruňkovice. Konzumace alkoholu se neobejde bez kvalitního základu v žaludku, proto nebudou chybět ani čerstvé zabijačkové pochoutky.
31. 1. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Gastronomickou akci zahájí o půl desáté kapela Horanka, o hodinu později vypukne pravá vesnická zabijačka. Chybět nebudou jelítka, jitrnice, ovar, tlačenky a další lahůdky. Své umění s ostrou výzbrojí předvedou nejen řezníci, ale i středověcí rytíři.

Na zdraví a až do dna!

Poté, co si všichni vytvoří ten pravý základ, mohou se pustit do ochutnávání, to začne úderem druhé hodiny odpoledne. Každý, kdo si zakoupí vstupenku a bude starší osmnácti let, dostane možnost stát se degustátorem. Porota vybere z několika desítek přihlášených vzorků pět nejlepších, které postoupí do finále. Vítězná pálenka, jež vzejde z finálového klání, získá titul Horácká slivovice a jméno hrdého majitele bude zvěčněno na putovním poháru. Nouze o zábavu nebude ani ve večerních hodinách. Večer se můžete těšit na hudební a pěvecké variace v podání Jožky Šmukaře a cimbálové formace Rathan. Večerní zábava bude korunována v jedenáct hodin vyhlášením vítězných vzorků koštu a předáním pohárů a soutěžních cen vítězům.

Vstupenka vyjde zájemce na 300 korun, v ceně je zahrnuto pohoštění i doprovodný program po celý den. Podrobnější informace o koštu naleznete zde. (www.loukovice.cz)

Přidat komentář