Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Boj o titul nejlepšího výčepního začal!

Boj o titul nejlepšího výčepního začal!

Pomalu ale jistě se blíží další ročník mezinárodní soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, tedy soutěže, ve které výčepní budou bojovat o post toho nejlepšího. Světová pivovarnická společnost SABMiller (pod kterou spadá i značka Pilsner Urquell) totiž vyhlásila už čtvrtý ročník této soutěže. Přihlášku je nutno poslat do 30. dubna 2009.
17. 4. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender je určená všem ctižádostivým výčepním, kteří sdílejí nadšení pro své řemeslo a pro plzeňský ležák Pilsner Urquell. K tomu, aby se z obyčejného výčepního stal mistr světa, je zapotřebí nejen dokonale načepovat pivo. Důležitými argumenty pro vítězství je i charismatické vystupování, umění poutavě prezentovat pivo jako jedinečný nápoj, znalosti z oblasti výroby, historie piva a péče o ně.

Prosadit se v mezinárodní konkurenci nebude jednoduché. Loni se za výčepem utkalo přes 1500 výčepních ze 16 zemí. Český reprezentant Václav Vanya z kadaňského Švejk restaurantu U Věžičky v mezinárodním finále skončil čtvrtý. Mistrem světa se stal Danny Walker z Velké Británie.

Samotný systém soutěže je jednoduchý. Nejdříve je nutné se přihlásit – ať už prostřednictvím internetových stránek  www.pilsner-urquell.cz/masterbartender nebo obchodních zástupců Plzeňského Prazdroje. Následovat budou tři regionální kola – 19. května v Plzni, 20. května v Praze a 21. května v Brně. Národní finále proběhne 30. června v Plzni, absolutní vítěz se utká se světovou elitou v mezinárodním finále konaném v Berlíně.

Přidat komentář