Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Tipy na víkend 5.–6. 9. 2020

První zářijový víkend se ponese ve znamení dobrého jídla, a především skvělých nápojů. Těšit se můžete na ochutnávku piva z malých pivovarů, první letošní burčák nebo košt mladých vín.
3. 9. 2020 | Autor: Alžběta Dytrychová

Festival malých pivovarů

Nedáte dopustit na vůni chmelu? Pak se v sobotu 5. září vypravte na pražské Vítězné náměstí. V rámci klasických sobotních Trhů na Kulaťáku proběhne druhý ročník Festivalu malých pivovarů, na kterém můžete ochutnat piva od nováčků i zaběhnutých pivovarů. Mezi pivovary, které potvrdily účast, patří například Strahovský pivovar, Břevnovský pivovar, Pivovar U Fleků, Pivovar Chroust, Pivovar Cvikov, Pivovar Chříč a mnoho dalších. Akce proběhne od 11 do 20 hodin a vstup je zdarma

Burgerfest 2020

Už od pátku 4. do neděle 6. září si můžete na Výstavišti Holešovice dopřát šťavnaté burgery, křupavé hranolky a prvotřídní majonézy. Na tradičním Burgerfestu se i letos představí ty nejlepší burgery, které jsou v České republice k mání. Jedinou změnou je, že se Burgerfest spojil s legendárním festivalem Prague Harley Days, a tak si kromě burgerů můžete vychutnat i pohled na úchvatné motocyklové mazlíčky. To nezní špatně, že? Podrobný popis akce se dočtete na oficiálních stránkách

Už jste ochutnali nejproslulejší burgery světa?

Není burger jako burger. V některém dominuje chuť chilli, jiný vás překvapí přítomností červené řepy. Nejoblíbenější...

Foodparade market - food & beer

Když už budete v Holešovicích, můžete se zastavit také v areálu Holešovické tržnice, kde se o víkendu uskuteční Foodparade market - Food & Beer. Na programu je skvělé jídlo připravené kuchaři ze školy vaření Chefparade, které bude napárované s výborným pivem. Zároveň se v rámci akce uskuteční několik workshopů, na které se musíte registrovat předem. Vstup na celou akci je zdarma. Více informací nejen o workshopech naleznete zde. 

Podzimní slavnosti vína a jídla ve Valticích

S babím létem přichází čas na ochutnávku burčáku. Nejen tento nápoj si můžete dopřát v sobotu 5. září, kdy proběhnou Podzimní slavnosti vína a jídla ve Valticích. Těšit se můžete na mladá vína a sekty, a zároveň nebude nouze ani o kulturní program, včetně prohlídky Křížového sklepa z roku 1640 a chrámu vína Vinařské 100doly. Pořadatelé také slibují tombolu a večerní hudební vystoupení. Pokud patříte mezi milovníky vína, pak si tuto akci rozhodně nenechte ujít. Vstupné činí 60 Kč. 

5 tipů, jak poznat kvalitní burčák

Sommeliér Tomáš Brůha nám poradil pět zaručených tipů, jak poznat dobrý burčák. Bez přečtení nekupujte!

Burčákové slavnosti ve Vinařství U Kapličky v Zaječí

A burčák ještě jednou! Tentokrát v moravské obci Zaječí, kde se o víkendu uskuteční burčákové slavnosti. V hlavní roli se představí nejen letošní burčák, ale také lokální vína, sýry a uzeniny. Vstupné na akci stojí 450 Kč a podrobné informace najdete zde. 

Související

Jak degustovat víno jako profesionál

Degustace vína není jenom zábava, ale i velké umění, které se řídí přísnými pravidly. Nabízíme vám jejich základní...

Jak dobře znáte italská vína?

Země, která dala světu Prosecco, Chianti nebo Amarone. I tak bychom mohli mluvit o prosluněné Itálii, ke které víno...

Jak si složit neodolatelný dvojitý burger?

Kdo by neznal populární Big Mac? Pokud se vám už teď sbíhají sliny na voňavý burger s pořádnou porcí masa, ale fast-...

5 tipů, jak poznat kvalitní burčák

Sommeliér Tomáš Brůha nám poradil pět zaručených tipů, jak poznat dobrý burčák. Bez přečtení nekupujte!

Přidat komentář