Seznamte se: 7 odvážných kulinářů 10. Apetit pikniku

Apetit piknik
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Nadšení kulináři z řad našich čtenářů představují své nejmilejší dobroty. Pro mnohé z nich je Apetit piknik prvním krokem ke splněnému snu – vlastní cukrárně, kavárně či prodejně lahůdek. Podpořte je spolu s námi. Na jejich stáncích je vše domácí a poctivé, připravené s pořádnou porcí lásky.

V sobotu 19. června se pražský park Grébovka díky Apetit pikniku zaplní skvělým jídlem a pitím. Stánky prodejců, kteří své dobroty (zatím) nenabízejí profesionálně a ve velkém, jsou první, ke kterým se redakce časopisu Apetit ráno vydá na ochutnávku. Samozřejmě hned poté, co si dopřeje nezbytnou dávku kofeinu.

Nakupujte se slevou až 40 % díky nové aplikaci Dny Apetit. Je zdarma pro každého

Nakupujte se slevou až 40 % díky nové aplikaci Dny Apetit. Je zdarma pro každého

Více

Letos vybíráme ze sedmi statečných. Co nás na nich baví nejvíc? Mnohé z jejich dobrůtek si můžete odnést z Grébovky domů rovnou do spíže, kde trpělivě počkají, až vás bude honit mlsná. A vy si tak letošní Apetit piknik vychutnáte podruhé, potřetí, počtvrté…

1. Bezva řepa

Červená řepa je mňam! A nejsou to jen kyselé kostičky naložené v octovém nálevu, které znáte ze školní jídelny. Bezva řepa nabízí skleničky lahodného kečupu s různým kořením a čatní, které chutná báječně na chlebu i s těstovinami. Nastěhujte si červenou řepu také do své spižírny.

2. Káva v oplatce

Potřebujete po ránu kávovou vzpruhu? Natálie Šmídová vám ji připraví zcela ekologicky a bez zbytečného odpadu navíc – v sušenkovém kornoutku, který pak můžete sníst. Tomu říkáme zero waste s chutí. A pokud vás káva v oplatce neláká, v nabídce je i klasika do kelímku nebo osvěžující domácí limonády.

3. Ke kafíčku

Nadšená amatérská cukrářka Veronika Sluková vás vezme na výlet po sladkém světě. Zabrousíme do Francie, Itálie, Ameriky i Austrálie. Zaujmou vás víc křupavé choux au craqueline, nadýchané minipavlovy, rozmarné cupcaky nebo lahodná panna cotta s ovocem? A dětem kupte do ruky malinové nanuky a čokoládové sušenky.

4. Máma peče sladce

Máma tří dětí Lucie Kaďorková sní o tom, že začne nový život na sladké vlně. Na piknik přiveze vyladěné cupcaky a rolády, které milují její přátelé. A vy si je zamilujete také, stejně jako tartaletky, zákusky z odpalovaného těsta, skvostné dorty a minidezerty ve skleničkách. Tady si přijde na své každý mlsoun.

5. Pepininy dobroty

Seznamte se s Pepinou. Její rodina má velkou zahradu, kde pěstuje ovoce a zeleninu, chová křepelky i slepičky, a to vše v bio kvalitě. Lásku k dobrému a poctivému poznáte také v jejích produktech. Cuketová hořčice, dýňový kompot, nakládaná křepelčí vajíčka nebo božská rajčatová povidla? Jakmile jednou ochutnáte, budete chtít ještě a ještě a...

6. Těstoviny Cellesta

Pořádná Itálie dorazí na piknik z jihu Moravy, kde malá firma vyrábí bezpočet druhů poctivých těstovin. Dává do nich pouze semolinovou mouku, vejce a olivový olej. Vše připravuje ručně a s láskou. U tohoto stánku můžete těstoviny ochutnat, nakoupit a také je doplnit domácími pesty a omáčkami ve skleničce.

7 Země perníčků

Pozor, tady bydlí perníčci. A je jich tolik, že je ani nespočítáte. Perníčky nejrůznějších tvarů, podob a zdobení jsou tak krásné, že se vám ani nebudou chtít jíst. To by ale byla škoda. Perníčky chutnají přímo dokonale. Jsou měkké hned po upečení a krásně voní po karamelu. Prostě přímo k nakousnutí.

A to není vše. Těšit se můžete na více než čtyřicet dalších stánků, které svádí k ochutnávce. Mrkněte na jejich širokou nabídku. Pro čerstvé novinky nás sledujte na Facebooku a Instagramu, kde vyhlašujeme všechny soutěže a mimořádné akce.

10. Apetit piknik

19. června 2021 od 10 do 20 hodin
Park Grébovka, Praha 2
Facebooková událost 10. Apetit piknik

1. Dny Apetit

19.–27. června 2021
Facebooková událost 1. Dny Apetit
Aplikace Dny Apetit

Související články

10. Apetit piknik už klepe na dveře
  • Tipy redakce

10. Apetit piknik už klepe na dveře

Oprašte tašky a košíky, další ročník našeho gastronomického festivalu a kulinárního trhu se blíží. A jako vždy bude doslova k nakousnutí. ...

Obchod Apetit