0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Seznamte se: 7 odvážných kulinářů 10. Apetit pikniku

Apetit piknik
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Nadšení kulináři z řad našich čtenářů představují své nejmilejší dobroty. Pro mnohé z nich je Apetit piknik prvním krokem ke splněnému snu – vlastní cukrárně, kavárně či prodejně lahůdek. Podpořte je spolu s námi. Na jejich stáncích je vše domácí a poctivé, připravené s pořádnou porcí lásky.

V sobotu 19. června se pražský park Grébovka díky Apetit pikniku zaplní skvělým jídlem a pitím. Stánky prodejců, kteří své dobroty (zatím) nenabízejí profesionálně a ve velkém, jsou první, ke kterým se redakce časopisu Apetit ráno vydá na ochutnávku. Samozřejmě hned poté, co si dopřeje nezbytnou dávku kofeinu.

Letos vybíráme ze sedmi statečných. Co nás na nich baví nejvíc? Mnohé z jejich dobrůtek si můžete odnést z Grébovky domů rovnou do spíže, kde trpělivě počkají, až vás bude honit mlsná. A vy si tak letošní Apetit piknik vychutnáte podruhé, potřetí, počtvrté…

1. Bezva řepa

Červená řepa je mňam! A nejsou to jen kyselé kostičky naložené v octovém nálevu, které znáte ze školní jídelny. Bezva řepa nabízí skleničky lahodného kečupu s různým kořením a čatní, které chutná báječně na chlebu i s těstovinami. Nastěhujte si červenou řepu také do své spižírny.

2. Káva v oplatce

Potřebujete po ránu kávovou vzpruhu? Natálie Šmídová vám ji připraví zcela ekologicky a bez zbytečného odpadu navíc – v sušenkovém kornoutku, který pak můžete sníst. Tomu říkáme zero waste s chutí. A pokud vás káva v oplatce neláká, v nabídce je i klasika do kelímku nebo osvěžující domácí limonády.

3. Ke kafíčku

Nadšená amatérská cukrářka Veronika Sluková vás vezme na výlet po sladkém světě. Zabrousíme do Francie, Itálie, Ameriky i Austrálie. Zaujmou vás víc křupavé choux au craqueline, nadýchané minipavlovy, rozmarné cupcaky nebo lahodná panna cotta s ovocem? A dětem kupte do ruky malinové nanuky a čokoládové sušenky.

4. Máma peče sladce

Máma tří dětí Lucie Kaďorková sní o tom, že začne nový život na sladké vlně. Na piknik přiveze vyladěné cupcaky a rolády, které milují její přátelé. A vy si je zamilujete také, stejně jako tartaletky, zákusky z odpalovaného těsta, skvostné dorty a minidezerty ve skleničkách. Tady si přijde na své každý mlsoun.

5. Pepininy dobroty

Seznamte se s Pepinou. Její rodina má velkou zahradu, kde pěstuje ovoce a zeleninu, chová křepelky i slepičky, a to vše v bio kvalitě. Lásku k dobrému a poctivému poznáte také v jejích produktech. Cuketová hořčice, dýňový kompot, nakládaná křepelčí vajíčka nebo božská rajčatová povidla? Jakmile jednou ochutnáte, budete chtít ještě a ještě a...

6. Těstoviny Cellesta

Pořádná Itálie dorazí na piknik z jihu Moravy, kde malá firma vyrábí bezpočet druhů poctivých těstovin. Dává do nich pouze semolinovou mouku, vejce a olivový olej. Vše připravuje ručně a s láskou. U tohoto stánku můžete těstoviny ochutnat, nakoupit a také je doplnit domácími pesty a omáčkami ve skleničce.

7 Země perníčků

Pozor, tady bydlí perníčci. A je jich tolik, že je ani nespočítáte. Perníčky nejrůznějších tvarů, podob a zdobení jsou tak krásné, že se vám ani nebudou chtít jíst. To by ale byla škoda. Perníčky chutnají přímo dokonale. Jsou měkké hned po upečení a krásně voní po karamelu. Prostě přímo k nakousnutí.

A to není vše. Těšit se můžete na více než čtyřicet dalších stánků, které svádí k ochutnávce. Mrkněte na jejich širokou nabídku. Pro čerstvé novinky nás sledujte na Facebooku a Instagramu, kde vyhlašujeme všechny soutěže a mimořádné akce.

10. Apetit piknik

19. června 2021 od 10 do 20 hodin
Park Grébovka, Praha 2

1. Dny Apetit

19.–27. června 2021

Související články

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...
AD
Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy
  • Nakupujeme

Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy

Díky vyspělým technologiím, kterými jsou televize LG doslova našlapané, se otevírá celá škála nových možností na sledování obsahu a také hraní her. Nejzásadnější je zde technologie samotného zobrazení obrazu OLED. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč