Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Na piknik: dobroty ze skla

Až objevíte jídla ve skleničkách, bude to pro vás přelom v balení pokrmů na piknik. Už žádná unikající šťáva nebo majonéza!
1. 7. 2014 | Autor: redakce Apetitu

S naším návodem kompaktně zabalíte celé menu od předkrmu po dezert. Co se vyplatí vědět, než se pustíte do piknikových příprav?
 

  • Skleničky by měly mít zavírání ‚na přezku‘ s gumovým kroužkem vespod nebo dobře těsnící šroubovací uzávěr. Skvělé jsou dózy Korken z IKEA nebo větší dózy na koření z www.interierdelart.cz (výška 11,5 cm za 130 Kč). Elegantní sklenice na piknik i na zavařování koupíte třeba na www.ezavarovani.cz.
  • Do skleniček můžete navrstvit fazole ochucené chilli, salát z drobných těstovin, rozdrobený balkánský sýr, hummus, tuňáka nebo uzeného lososa apod.
  • Vrstvené dezerty do skla se dají obměnit velmi snadno. V našem receptu můžete vanilkový pudink nahradit čokoládovým a vynechat karamel. Také změna sušenek třeba na koka udělá své. Nebo do skleničky navrstvěte oblíbené sušenky (či pokrájenou babetu) spolu s malinami, jahodami, borůvkami nebo meruňkami a s řeckým jogurtem či čerstvým smetanovým sýrem rozšlehaným s medem.

3x pikniková dobrota do skla:

 

V letní soutěži dnes můžete vyhrát lahodné čaje Ahmad Tea, ze kterých připravíte osvěžující nápoje na piknik.

Přidat komentář