Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Autentické a cenově dostupné: objevte skryté gastro skvosty Dubaje

AD
Fish Beach taverna
ZDROJ: Visit Dubai
sdílet:

Dubaj je známá svými luxusními hotely, mrakodrapy a světově proslulými podniky, ale nabízí také řadu restaurací, které překvapí svou chutí a autentičností, aniž by výrazně zatížily vaši peněženku. I s menším rozpočtem si můžete v Dubaji dopřát nezapomenutelný gastronomický zážitek. 

Vedle luxusních restaurací s michelinskými hvězdami najdete v této zemi, která je od nás vzdálená pouze 6 hodin letadlem, i skromné stravovny, které však nabízejí autentické menu, které se vám určitě vryjí do paměti. Tady zkrátka máte z čeho vybírat. Do které restaurace byste zašli jako první?

Skryt pre seznam

Perlička v Oud Metha: Rodinná vegetariánská restaurace

V srdci čtvrti Oud Metha najdete malý gastronomický skvost, který představuje mnohem víc než jen obyčejnou rodinnou restauraci. Toto útulné místo vás okouzlí svou specializací na vegetariánské pokrmy, které vyčnívají svou nápaditostí, ale upoutají i vizuálně. Opravdová vášeň pro kulinářské umění a upřímná pohostinnost se promítají do každého detailu – ať už je to kreativně formulovaný jídelní lístek nebo dokonale vyvážené chutě každého pokrmu. Prostor restaurace září rodinnou atmosférou a návštěvníci mohou cítit lásku, s níž je každé jídlo připraveno. Stačí začít polévkou z opražené dýně, která prohřeje nejen tělo, ale i duši. Pokud hledáte něco sytějšího, rizoto z červené řepy dodá potřebnou energii a zanechá v paměti nezapomenutelnou chuť. Milovníci těstovin zase nesmí přeskočit makaróny s goudou. A co teprve dezert? Rozmarýnový piškot s fialovou polevou z levandulového nálevu bude skvělým završením každého oběda či večeře. 

Skryt pre seznam
shawarma
ZDROJ: Visit Dubai
Skryt pre seznam

Fish Beach Taverna: Nový klenot Dubaje s chutí Středozemí

Dalším lákadlem v oblasti mořských plodů je Fish Beach Taverna. Ta vás svým modrobílým prostředím okamžitě symbolicky přenese na terasu kavárny na Santorini. Taverna nabízí autentické speciality z Egejského moře, které jsou tradiční pro pobřeží Řecka a Turecka. S ohledem na dnešní oblíbenou kulturu food sharingu, nabízí tato restaurace menší porce jídel, ale také čerstvé úlovky dne, které šéfkuchař připraví přesně podle vašich představ. Fish Beach Taverna vám umožní zažít středomořskou gastronomii v nejlepší formě, kdy jsou všechny ingredience a produkty čerstvě dovezeny z Turecka. Tyto divoké ryby z chladných vod Egejského moře, Černého moře a Marmarského moře se pak dostanou do rukou místním tureckým kuchařům a ti z nich vytvoří nezapomenutelná jídla.

Skryt pre seznam
Fish Beach taverna
ZDROJ: Visit Dubai
Skryt pre seznam

Time Out Market Dubai: Kulinářská perla s výhledem na Burj Khalifa

Food hall je koncept, na který v různých formách narazíte po celém světě. Time Out Market přinesl ale něco výjimečného, čemuž nikdo nemůže konkurovat. V srdci Dubaje, v nákupním centru Souk Al Bahar, se nachází Time Out Market s venkovní terasou, která nabízí dechberoucí výhled na jednu z nejikoničtějších staveb světa – mrakodrap Burj Khalifa. K tomu můžete obdivovat i nádhernou Dubajskou fontánu. V marketu se nachází plejáda místních kuchařů, kteří s vášní a mistrovstvím připravují typické mezinárodní pokrmy. Díky znalcům a gurmánům, kteří město znají jako své boty, je nabídka v Time Out Marketu Dubai synonymem pro moderní a inovativní gastronomii. V tomto prostoru o rozloze 4 000 m2 se můžete těšit na 17 špičkových restaurací, mezi kterými nechybí ani známé podniky jako MASTI, BB Social Dining nebo Reif Japanese Kushiyaki. Milovníci mezinárodní kuchyně pak jistě ocení tři salónky inspirované pobočkami Time Out Market v metropolích jako New York, Lisabon a Montréal. Ať už máte chuť na tradiční nebo moderní kuchyni, zde najdete to pravé pro své chuťové buňky. Pokud tedy plánujete návštěvu Dubaje, nezapomeňte zařadit Time Out Market Dubai do svého itineráře. Je to místo, kde ochutnáte nejlepší, co město nabízí, v jednom jediném prostoru.

Skryt pre seznam
Time Out Market
ZDROJ: Visit Dubai
Skryt pre seznam

Zaroob: Palestinská kulinářská perla v srdci Dubaje

Rádi byste objevili místo, kde si můžete pochutnat na autentických pokrmech arabské kuchyně a zároveň si vychutnat atmosféru moderní Dubaje? Zaroob, palestinská restaurace hrdě představující chutě arabské kuchyně, je tím pravým místem. Nabídka je pestrá a skvěle tak odráží bohatství arabské gastronomie. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří pikantní falafel, křupavý manakiš a lahodný fatayer. Nachází se na bulváru Sheikh Zayed Road a zákazníkům nabízí kromě báječného menu i možnost posedět si na originálně pojaté zahrádce. Jestliže však máte náladu na rychlé občerstvení v pohybu, můžete si tady objednat wrap s sebou a vydat se na procházku k nedalekým atrakcím. Restaurace Zaroob tak představuje spojení tradice a modernosti, které je tak charakteristické pro Dubaj. Pokud toužíte po chutích Středního východu uprostřed pulsujícího srdce města, restauraci Zaroob se přesně tohle podařilo skloubit na jedničku. 

Skryt pre seznam
Zaarob
ZDROJ: Visit Dubai
Skryt pre seznam

Apetit magazín