Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Aby vaše nádo­bí zářilo čistotou (a myčka taky)!

AD
Čistota nádobí a myčky s aditivy
ZDROJ: Shutterstock
sdílet:

Moderní domácnosti se bez myčky neobejdou. Nejenže vám tento spotřebič šetří čas, ale také se umí postarat o dokonale čisté nádobí. Tady trochu pochybujete, protože se nejednou stalo, že jste vyndala nádobí, na kterém zůstaly zbytky špíny a z myčky se linula nevábná vůně? Neviňte z toho myčku, protože jste nejspíše opomněla jedno: Aby myčka fungovala na 100 %, musíte se o ni také náležitě starat. Somat od Henkel k tomu nabízí speciálně vylepšená aditiva Duo Power Experts. O co přesně jde, jak s nimi pracovat a co od nich můžete čekat?

Skutečnost, že myčka nádobí sice umyje, ale samu sebe nevyčistí, a proto bychom měli věnovat dostatečnou pozornost její údržbě, je prostě nepopíratelná. A přesně pro tento účel slouží prémiová aditiva. Že netušíte, co pojem  znamená? Tak aby bylo jasno: patří sem sůl, leštidlo, čistič myčky a osvěžovač. Zjednodušeně řečeno: jedná se o produkty, které se postarají o čistotu a svěžest, dlouhodobou funkčnost a dobrý výkon vaší myčky.

Sůl nad zlato

Traduje se, že pokud vám teče doma měkká voda, sůl do myčky nádobí nepotřebujete. Mýtus! I přes to, že myjete nádobí kvalitním přípravkem nebo tabletami do myčky, díky speciální soli vhodné do myčky svému spotřebiči můžete přidat pár roků navíc. I přes to, že každá myčka si dávkuje množství soli dle dopředu nastavené tvrdosti vody, nezapomínejte na pravidelnou kontrolu, zda se v jejím v zásobníku nachází stále dostatečné množství. Ale pozor: Kuchyňská sůl není tou pravou náhradou. Obsahuje totiž složky, které se při mycím procesu nerozpustí, a dokonce můžou mycí mechanismus poškodit. Proto předcházejte problémům a používejte sůl Somat proti vodnímu kameni. Takhle: Nasypte sůl do příslušné přihrádky (dle pokynů od výrobce vaší myčky) a je to! Určitě vás navíc potěší, že nové balení tvoří až z 80 % recyklovaný papír.

Sůl proti vodnímu kameni Somat
ZDROJ: Henkel

Komplexní péče, která vaší myčce prodlouží život

Průběžnou čistotu myčky nádobí zajistíte díky přípravku Somat čistič myčky ve formě tablet. Tento jedinečný čisticí prostředek s dvojitou silou odstraní vodní kámen, usazeniny a mastnotu i na těžko dostupných místech, a to už během běžného cyklu mytí. Jeho vylepšená receptura navíc účinně bojuje proti zápachu a dodává svěží vůni. Stačí tabletu jednou za měsíc vložit na dno naplněné myčky, přidat tabletu na mytí nádobí a spustit mycí cyklus. Kromě vylepšené receptury je plastová část obalu vyrobená ze 100% recyklovaného plastu. Tablety používejte jednou měsíčně. Vkládají se do vnitřního prostoru myčky k běžnému čisticímu prostředku, pak už jen stačí pustit myčku nádobí jako obvykle. Jednou za tři měsíce však dopřejte myčce intenzivnější očistu.

Somat čistič myčky v tabletách na průběžné udržování čisté myčky objevíte ve dvou variantách: Anti-Grease (modrý), což je novinka, která hloubkově čistí a zároveň zneškodní mastnotou v myčce. Varianta Anti-Limescale (červený, viz foto dole) zase účinně odstraňuje vodní kámen, čistí myčku, eliminuje zápach ze spotřebiče a zanechává po sobě svěží citrusovou vůni.

Somat čistič myčky v tabletách
ZDROJ: Henkel

Tekutý zázrak, který pohltí nečistoty a postará se o zářivost nádobí

Nejdůkladnější očistu myčky ovšem zabezpečí Somat intenzivní čistič myčky nádobí v tekuté formě. Mastnota, nežádoucí zápach, vodní kámen a usazené nečistoty hluboko uvnitř už nedostanou nejmenší šanci. Prostředek by se měl používat jednou za tři měsíce. Abyste dosáhli 100% výsledku, používejte ho v cyklu naprázdno bez nádobí v myčce při vyšší teplotě (65 – 75 °C), čímž docílíte důkladnějšího vyčištění. Další výhody přípravku? Zabraňuje zešednutí nádobí a pomáha udržovat výkon myčky na nejvyšší úrovni.  Díky praktickému balení s háčkem je možné jej použít do každého typu myčky nádobí. A co víc, jeho nový obal zabezpečí i jednodušší recyklaci.

Somat čistič myčky tekutý
ZDROJ: Henkel

Božský lesk a rychlé oschnutí

Zaschlé kapky na umytém nádobí, které jste právě vytáhli z myčky, určitě nechcete. Abyste se vám to nestávalo, přidejte do myčky leštidlo na nádobí, které zabezpečí dokonale lesknoucí se nádobí a dodá myčce příjemnou vůňi. Somat leštidlo Lemon & Lime 2v1 zanechá vaše nádobí nejen dokonale čisté, ale i zářivě lesklé. S efektem rychleho schnutí navíc zamezuje vzniku zaschnutých kapek vody, a tak umyté nádobí nemusíte po vyjmutí z myčky ručně leštit. Přidejte Somat leštidlo do příslušné přihrádky a užijte si lesklé a suché nádobí s osvěžující vůní citrónu a limetky, dokonce i v případě plastového nádobí. Žijete eko? Obal je vyrobený ze 100 % recyklovaného plastu.

 

Somat leštidlo nádobí
ZDROJ: Henkel

Svěží vůně jako třešnička na dortu

Dojem ze svěže umytého nádobí může pokazit obyčejný zápach, který se line po otevření z myčky. Před vložením nádobí do myčky proto nezapomínejte odstranit všechny zbytky jídla a správným způsobem věci do myčky naskládat. Pamatujte, že: Stříkací ramena musí mít volný pohyb a trysky nesmí být ucpané. Zápach může způsobit ale i dlouhá přestávka mezi mycími cykly. Vyzkoušejte osvěžovač Somat Deo Perls, který myčce nádobí zajistí citrusovou vůňi, dlouhotrvající svěžest a neutralizuje nepříjemné pachy v jednom. Způsob použití je jednoduchý – prostředek zavěste kdekoliv ve vaší myčce, ujistěte se, že nepřekáží ostřikovacím ramenům a spusťe mycí program. Jeho udržitelnější balení teď obsahuje o 40 % méně plastu.

Osvěžovač Somat Deo Perls
ZDROJ: Henkel
Autor: eva.sprincova

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč