0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recept na Bubble Coffee: Jak na tuhle kávovou specialitu?

AD
Bubble coffee
ZDROJ: Freepik.com
sdílet:

Už jste slyšeli o Bubble Coffee? Zatímco čaj plný tapiokových kuliček si podmanil chuťové buňky mnohých z nás už v minulosti, káva plná na jazyku praskajících bublinek přichází na řadu právě teď. Jak si Bubble Coffee připravit v domácích podmínkách? Víme, jak na to!

Měření

Bubble Coffee – o co vlastně jde?

Na Bubble Coffee můžete narazit také pod názvem Coffee Boba. V obou případech jde o lahodný, studený či teplý nápoj, jež je doplněn o zážitek v podobě tapiokových kuliček určených ke žvýkání a praskání v ústech. Vše, co k nápoji potřebujete, je káva – horká, či naopak zchlazená na vámi požadovanou teplotu, tapiokové kuličky, mléko či smetana a případně některé ze sladidel. Kávu je možné doplnit i sirupem, jež jí dá zcela novou chuť. Běžně se do kávy přidávají sirupy s chutí karamelu nebo oříšku. Možná i vám tato káva nápadně připomíná nápoj Bubble Tea – narozdíl od něho je zde ale základem espresso. Užijte si hravý a nápaditý nápoj klidně každé ráno! Povíme vám, jak na jeho přípravu.

Skryt pre seznam

Recept na Bubble Coffee: Na co nesmíte zapomenout? 

Boba neboli Bubble Coffee připravíte během několika chvilek.

1. V menším hrnci dejte vařit vodu, vložte do ní tapiokové kuličky, míchejte je a následně je nechte vyplavat nahoru. 

2. Poté, co zchladnou na pokojovou teplotu, můžete začít s další přípravou. Vložte kuličky do sklenice a z mrazáku nezapomeňte vyndat led. Obzvlášť pak v případě, že chcete z espressa, kuliček a mléka vytvořit letní kávu. Vložte led na tapiokové kuličky.

3. Na řadu přichází klasické a snad všemi milované espresso. Ideální bude v kombinaci s mlékem – zahřátým či našlehaným. Přelijte kávou led. Ihned po něm může následovat mléčná pěna. 

3. Pokud milujete sladkou kávu, přichází čas na některé ze sladidel. Vsaďte na některý ze sirupů nebo třtinový cukr. Pokud ale zbožňujete kávu jen tak – ani tato její varianta vás určitě nezklame. 

4. Podávejte s brčkem – v kombinaci se skleněným hrnkem nebo vysokou sklenicí bude nápoj vypadat skutku světově! 

Pro nejednoho z nás je příprava tapiokových kuliček dost možná novinkou – proto berte na vědomí, že pokud je vložíte do lednice, během pár dní předem připravené kuličky opět ztvrdnou. Právě proto je vhodné jejich přípravě vždy věnovat čas a používat ty čerstvě zpracované.

Skryt pre seznam

Co jsou vlastně tapiokové perly a kde se berou?

Že jste ještě neměli čest se s tapiokovými kuličkami v kuchyni setkat? Tyto perly nebo, chcete-li, kuličky pocházejí z jihovýchodní Asie. Jsou to granule škrobu získané z manioku jedlého. Používat se mohou jako zahušťovalo do polévek, uvařit z nich ale můžete skvělý pudink i dětskou kaši. Nemusíte se tak bát, že by vám nezpracované tapiokové perly doma překážely – jejich využití je totiž široké. V neposlední řadě stojí za to zmínit, že jsou skvělým způsobem, jak se pokusit zatočit s trávicími obtížemi. Že nevíte, co nového vyzkoušet? Vsaďte na tapiokové kuličky a objevte ingredienci, která v sobě skrývá potenciál stát se i vaší oblíbenou potravinou

Skryt pre seznam
Autor: Komerční sdělení

Apetit magazín

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mrkev, dýně a cuketa
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mrkev, dýně a cuketa

Druhou kuchařku roku 2023 jsme věnovali zelenině. Nečekejte ovšem knihu jen pro vegany či vegetariány, novinka obsahuje recepty s masem i bez. Další přírůstek do edice Apetit – Mrkev, dýně, cuketa – vychází v květnu a je určena pro všechny,...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč