Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

KVÍZ: Znáte jídla z českých filmů?

Fermentovaný tvaroh
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Při sledování některých filmů nám tečou sliny. Jídlo je častým motivem několika českých filmů a pohádek, které neodmyslitelně patří k perlám naší kinematografie. Prověřte své znalosti. Kvíz na vás dýchne příjemnou dávku nostalgie a navíc zjistíte, co vám z filmů utkvělo v paměti.

Co by to bylo za Vánoce bez vánočních filmových klasik? Patří mezi ně nejen snímky s vánoční atmosférou, ale i staré pohádky, které často v televizi dávaly právě v období adventu.

Malá ochutnávka z kvízu

Byl jednou jeden král

Krásná pohádka, jejíž předlohou je dílo Boženy Němcové, patří k Vánocům, i když její obsah vůbec Vánoční není. Dobro v ní ale zvítězí nad zlem, a tak se k vánočnímu klidu hodí. Co se týče jídla, všichni si určitě vybaví scénu, kdy Maruška připravuje podle rad babičky česnečku, ale také krále brodícího se těstem. Co vlastně tenkrát se svým poddaným pekl?

Pelíšky

I když se Pelíšky odehrávají v různých ročních obdobích, nejradši máme scény, které se točí okolo Vánoc. Určitě si všichni vzpomente jídlo, které u stolu vyvolalo největší kontroverzi. Ale jak to tedy bylo, šlo o knedlíčky nebo o noky?

Slavnosti sněženek

Co se týče filmu Slavnosti sněženek, nikdo nemusí dlouho přemýšlet, jakou scénu máme z hlediska jídla na mysli. Jak hádka o to, s čím se bude servírovat kanec nakonec skončila? Pamatujete si tento detail správně? 

V kvízu vás čeká dalších sedm filmů, ve kterých hraje roli nějaký pokrm nebo surovina. Berte ho i jako tipy na to, co si o Vánocích pustit, abyste se zbavili stresu a ponořili se do klidné vánoční nálady. 

Zdroj: Apetit, CSFD

Autor: redakce

Apetit magazín