0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

GASTRO FOOD FEST 2016 – Podzimní kuchařská olympiáda už tento víkend

GASTRO FOOD FEST 2016 – Podzimní kuchařská olympiáda už tento víkend
sdílet:
Druhý říjnový víkend se opět Areál Zahrady Čech stane dějištěm významné gastronomické události v severních Čechách. Ve dnech 8. - 9. října 2016 se zde uskuteční již 4. ročník akce Gastro Food Fest.

„V rámci dvoudenní akce nabídneme návštěvníkům pochoutky z osvědčených restaurací, ale i od nováčků. Návštěvníci si pochutnají na delikátních jídlech, vínech a pivu z minipivovarů a těšit se mohou na mnoho doprovodných akcí, například kuchařskou olympiádu,“ informuje Michaela Mokrá, organizátorka a vedoucí obchodu Zahrada Čech.

Návštěvníci se letos setkají na festivalu s Národním týmem AKC ČR, který se chystá na kuchařskou olympiádu IKA 2016 Erfurt v Německu. Na Gastro Food Fest vystoupí v rámci pódiových show a představí návštěvníkům nemálo pokrmů, které budou připravovat i na výše zmíněné kuchařské olympiádě. 

U příležitosti uplynutí 700 let od narození českého krále a římského císaře Karla IV., diváci ochutnají pokrmy a nápoje, které je vtáhnou zpět do 14. století a připomenou si, jakou podobu měla gastronomie v dobách našeho významného panovníka.

Každý rok přitáhnou kuchařská pódia obrovskou pozornost návštěvníků. Na pódiích zde předvádí svůj kuchařský um ti nejlepší nejen z oboru gastronomie. Letošní ročník si proto nenechají ujít ani slavný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a spisovatelka a kuchařka Halina Pawlowská. Oba dva předvedou svoji kuchařskou show a představí své nové kuchařky, které si budou moci návštěvníci nejen zakoupit, ale i vyhrát.

Radek Šubrt ukáže, že není burger jako burger. Masité trumfy připraví z kvalitního tuzemského chovu biohovězí.cz a vnese špetku americké atmosféry s nápojem Coca Cola a hranolky McCain.

Na scénu se pro velký úspěch z prvního ročníku vrací i hmyzí show, která proběhne v podání Brouknataliri.cz. Návštěvníci ochutnají např. štíra na víně a mnoho dalších broukařských laskomin. Ani letos nenecháme festival bez molekulární kuchyně. Tentokráte v podání Dušana Metelky, šéfkuchaře a majitele žižkovské restaurace Rebellion, který si připravil opět neskutečnou show. Na nebude chybět ani doprovodný program, dětské hry, atd.

Základní jednodenní vstupné pro 1 osobu je 100 Kč. Děti do 120 cm a držitelé ZTP/P vstup zdarma.

Platidlem - festivalovou měnou zůstávají ,,Liťáky“ - cena 1 Liťáku je 25 Kč. Toto platidlo bude jediná měna, za kterou si návštěvníci festivalu mohou zakoupit degustační menu, nápoje a ostatní laskominy či účast na kuchařských show. Liťáky koupí ve směnárnách přímo na místě akce. Výjimku tvoří trhovci, u kterých bude jako v každém roce možné platit běžnou měnou.

Otevírací doba Gastro Food Festivalu je v sobotu od 10 do 18:00 hodin, v neděli od 10 do 17:00 hodin.
Pro informace a novinky z festivalu sledujte www.gastrofoodfest.cz nebo facebook.com/gastrofoodfest

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč