0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

GASTRO FOOD FEST 2016 – Podzimní kuchařská olympiáda už tento víkend

GASTRO FOOD FEST 2016 – Podzimní kuchařská olympiáda už tento víkend
sdílet:
Druhý říjnový víkend se opět Areál Zahrady Čech stane dějištěm významné gastronomické události v severních Čechách. Ve dnech 8. - 9. října 2016 se zde uskuteční již 4. ročník akce Gastro Food Fest.

„V rámci dvoudenní akce nabídneme návštěvníkům pochoutky z osvědčených restaurací, ale i od nováčků. Návštěvníci si pochutnají na delikátních jídlech, vínech a pivu z minipivovarů a těšit se mohou na mnoho doprovodných akcí, například kuchařskou olympiádu,“ informuje Michaela Mokrá, organizátorka a vedoucí obchodu Zahrada Čech.

Návštěvníci se letos setkají na festivalu s Národním týmem AKC ČR, který se chystá na kuchařskou olympiádu IKA 2016 Erfurt v Německu. Na Gastro Food Fest vystoupí v rámci pódiových show a představí návštěvníkům nemálo pokrmů, které budou připravovat i na výše zmíněné kuchařské olympiádě. 

U příležitosti uplynutí 700 let od narození českého krále a římského císaře Karla IV., diváci ochutnají pokrmy a nápoje, které je vtáhnou zpět do 14. století a připomenou si, jakou podobu měla gastronomie v dobách našeho významného panovníka.

Každý rok přitáhnou kuchařská pódia obrovskou pozornost návštěvníků. Na pódiích zde předvádí svůj kuchařský um ti nejlepší nejen z oboru gastronomie. Letošní ročník si proto nenechají ujít ani slavný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a spisovatelka a kuchařka Halina Pawlowská. Oba dva předvedou svoji kuchařskou show a představí své nové kuchařky, které si budou moci návštěvníci nejen zakoupit, ale i vyhrát.

Radek Šubrt ukáže, že není burger jako burger. Masité trumfy připraví z kvalitního tuzemského chovu biohovězí.cz a vnese špetku americké atmosféry s nápojem Coca Cola a hranolky McCain.

Na scénu se pro velký úspěch z prvního ročníku vrací i hmyzí show, která proběhne v podání Brouknataliri.cz. Návštěvníci ochutnají např. štíra na víně a mnoho dalších broukařských laskomin. Ani letos nenecháme festival bez molekulární kuchyně. Tentokráte v podání Dušana Metelky, šéfkuchaře a majitele žižkovské restaurace Rebellion, který si připravil opět neskutečnou show. Na nebude chybět ani doprovodný program, dětské hry, atd.

Základní jednodenní vstupné pro 1 osobu je 100 Kč. Děti do 120 cm a držitelé ZTP/P vstup zdarma.

Platidlem - festivalovou měnou zůstávají ,,Liťáky“ - cena 1 Liťáku je 25 Kč. Toto platidlo bude jediná měna, za kterou si návštěvníci festivalu mohou zakoupit degustační menu, nápoje a ostatní laskominy či účast na kuchařských show. Liťáky koupí ve směnárnách přímo na místě akce. Výjimku tvoří trhovci, u kterých bude jako v každém roce možné platit běžnou měnou.

Otevírací doba Gastro Food Festivalu je v sobotu od 10 do 18:00 hodin, v neděli od 10 do 17:00 hodin.
Pro informace a novinky z festivalu sledujte www.gastrofoodfest.cz nebo facebook.com/gastrofoodfest

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu
  • Tipy a triky

Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve spěchu můžete dobře a plnohodnotně jíst, stačí se předem připravit. Lahodné smoothie, křupavé sendviče, báječné...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
  • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit