Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Čas žít na středomořský způsob s Borges

AD
Čas žít na středomořský způsob s Borges
sdílet:

Studie realizované nejlepšími experty na výživu odhalily skutečnost, že obyvatelé zemí Středomoří jsou v kvalitě života a dlouhověkosti na nejvyšší úrovni na světě. Tajemstvím není nic jiného než středomořská dieta, která je charakteristická konzumací obilovin, luštěnin, zeleniny, olivového oleje a suchých plodů.

Součástí diety jsou také, ale v menší míře, ryby, vejce, drůbež a mléčné deriváty. Středomořská dieta je způsob stravování obyvatel zemí Středomoří, který je velice oblíbený i za jeho hranicemi a který si můžete osvojit také vy. Zkuste žít zdravěji, na středomořský způsob.

Borges

  • Extra panenský olivový olej Borges je nejhodnotnější potravinou středomořské diety, protože je bohatý na více složek, především na mononenasycené mastné kyseliny, hlavně na kyselinu olejovou.
  • Olivový olej obsahuje 60–80 % mononenasycených mastných kyselin, které napomáhají snižovat ‚špatný‘ cholesterol. Snižuje riziko onemocnění srdečními chorobami, některými druhy rakoviny, napomáhá udržovat nízký krevní tlak a působí proti artritidě. 

Většina lékařů se domnívá, že olivový olej je antioxidant, zlepšuje krevní oběh a zpomaluje proces stárnutí buněk. Olivový olej je důležitý při jakékoli dietě, protože je to jedinečný přírodní produkt, který obsahuje hlavně mononenasycené mastné kyseliny.

Díky olivovému oleji se středomořské stravování skládá z vyváženého směsi potravin, ze kterých si každá zachovává svoje nutriční vlastnosti.

Chceme vás seznámit s tím, jak správně vybrat a využívat všechny kvality, které olivový olej Borges nabízí.

Ve své kuchyni můžete olivový olej použít na:

  • Zálivky – Spolu s extra panenským olivovým olejem tvoří vinný ocet Balsamico di Modena Borges neodmyslitelnou zálivku do salátů. Olivový olej nejdříve smíchejte s nasekanými bylinkami, polijte salát, dobře promíchejte a přidejte ocet. Olivový olej vytvoří ochrannou vrstvu, která zabrání zelenině, aby zvadla.
  • Vaření – od smažení přes pečení až po letní grilování zeleniny, ryb nebo masa. Dokonce se hodí i na pečení koláčů, které zůstanou déle čerstvé a nadýchané.
  • Dochucení – ochutí každé jídlo speciální olivovou chutí – několik kapek na pizzu, snack, polévku, těstoviny nebo rýži.

Jaký druh olivového oleje na to potřebujete:

Extra panenský olivový olej Borges – Extra panenský olivový olej Borges má svůj jedinečný bouquet, tato vyvážená kompozice je získaná z prvního lisování z optimálního výběru různých druhů oliv. Tento bouquet je stabilný v průběhu celého roku.

  • Extra panenský olivový olej Borges je výjimečně lehký a jemný a jídlu dodá jedinečnou, neporovnatelnou chuť. Chutná zejména v salátech, ale vyzkoušejte ho i na marinování, polijte jím čerstvě upečenou pizzu nebo nalijte pár kapek do polévky. Můžete si připravit perfektní středomořskou snídani s rajčetem, krajícem voňavého chleba a s Extra panenským olivovým olejem Borges.

Borges Olivový olej nebo Olivový olej Extra Mild – směs rafinovaného olivového oleje a extra panenského olivového oleje. Hlavně na vaření, ale také k použití za studena.

Autor: Borges

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč