0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

České biopotraviny na mezinárodním veletrhu

České biopotraviny na mezinárodním veletrhu
sdílet:
Na letošním ročníku veletrhu BIOFACH, který proběhne ve dnech 14. až 17. února 2018 na výstavišti v německém Norimberku, odprezentuje své novinky z biobranže přes 3000 vystavovatelů.

Mezi vystavovateli budou opět zastoupeni i ekologičtí zemědělci a producenti biopotravin z České republiky. Z celkového počtu 31 českých účastníků se prezentuje 18 vystavovatelů ve společné expozici pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR a na samostatných stáncích představí své novinky 13 firem. O pozornost mezinárodního publika se uchází nejen vystavovatelé, ale i samotné výrobky, které je možno na českém stánku ochutnat.

„PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců propaguje české biopotraviny na všech akcích, kterých se účastníme, v tom BIOFACH není výjimkou,“ uvedla Kateřina Urbánková, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Tyto biopotraviny pocházejí především od tuzemských faremních zpracovatelů. Při jednání o možnostech obchodní spolupráce budou k ochutnání připraveny třeba sterilované patizony od Bio Verich, které byly oceněny v soutěži Česká biopotravina 2017 nebo Černíkovické okurky či beraní rohy od Kurky (oceněné v předešlých ročnících). Nebudou chybět ani biosýry z farmy Amalthea HVOZD a Bílých Karpat či sasovské klobásy, Trhaná paštika z přeštíka, bio tlačenka a kančí biolovečák, které vyrábí Biofarma Sasov.

Samozřejmostí je také každoroční účast členů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců mezi veletržními vystavovateli. Své výrobky na veletrhu představí společnosti České ghíčko, s.r.o, Extrudo Bečice, s.r.o., HOPI POPI, a.s., Javorník-CZ, s.r.o., Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o., COUNTRY LIFE, s.r.o. a SUNFOOD, s.r.o.

Kateřina Urbánková je přesvědčena, že účast českých bioproducentů na tomto veletrhu přináší nejen nové obchody, ale také impulzy pro rozvoj tuzemské bioprodukce. Proto také na veletrh míří řada obchodníků z celé České republiky, aby načerpali inspiraci a včas podchytili nové trendy.

BIOFACH, světový veletrh biopotravin, se v roce 2018 zaměří kromě dnešních trendů na téma „Next Generation bio“. Tomuto tématu je věnována řada přednášek paralelně probíhajícího kongresu. Souběžně s veletrhem BIOFACH probíhá veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS, na kterém představí své výrobky 270 firem. Seznam všech vystavovatelů a bohatý doprovodný program obou veletrhů naleznete na www.biofach.de, www.vivaness.de

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit