0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Fooblogeři budou vařit na podporu lidí s handicapem

Fooblogeři budou vařit na podporu lidí s handicapem
sdílet:
Pro dobrou věc se spojili známí čeští foodblogeři a nezisková organizace Zajíček na koni o.p.s.

Přední čeští foodblogeři svou báječnou kuchyní budou pomáhat dobré věci. Každý měsíc budou v kavárně Café AdAstra na pražské Výtoni vařit charitativní menu v rámci projektu Pomáháme večeří.

12 českých foodblogerů bude postupně jednou měsíčně bez nároku na honorář společně se zaměstnanci s handicapem vařit pro veřejnost tříchodové menu. Výtěžek z akce poputuje na podporu zaměstnávání osob s handicapem, konkrétně na projekt organizace Zajíček na koni, o.p.s Kavárna, která zaměstnává právě handicapované jedince.

Akce je přístupná i pro veřejnost

Projekt Pomáháme večeří začal v září 2016. O té  doby se v kavárně Café AdAstra, na adrese Podskalská 8, Praha 2, pořádá každý měsíc jedna večeře. Pokud byste akci chtěli navštívit, můžete. Je však nutné si místo včas rezerovat. Počet míst je omezený.

„Další večeře se bude konat 8. června, kdy bude své speciální charitativní menu vařit Filip Sajler. Na konci června připraví své cestovatelské menu Lenka Klicperová a Vašek Sůra,“ říká Lenka Mansour z neziskové organizace Zajíček na koni.

Z projektu Pomáháme večeří by časem také měla vzniknout i kuchařská kniha s recepty, které se v rámci projektu uvařily. Zisk z ni by měl opět putovat na podporu zaměstnávání lidi s handicapem v Café AdAstra.

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit