0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nejlepší ranní nápoj

AD
káva
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Nedokážete si bez kávy představit den? Vítejte v klubu! Vyberte si ale takovou kávu, aby vaše tělo i mysl ideálně nastartovala. Podle některých studií je nejlepší dát si první kávu mezi 9 až 11 dopoledne, bezprostředně po probuzení tělo samo od sebe produkuje hormon kortizol, který tělo burcuje přirozenou cestou a kofein je v tu chvíli zbytečný.

Kávové zvyklosti

Zatímco v jižních státech Evropy všichni začínají den s espressem s velmi koncentrovanou chutí, kterou vypijí v malé dávce v miniaturním šálku, v severních zemích ocení lidé spíše jemnější chuť kávy. Češi mají nejraději zlatý střed - chuť kávy nesmí být příliš ostrá, ale ani nevýrazná a vychutnávají si ji v šálcích nejraději o objemu 150 ml.

Arabica a Robusta

Abyste si mohli vybrat konkrétní kávu přesně podle svých chutí, je nutné pochopit základy pražení i kombinaci kávových zrn. Čím silnější a delší pražení do tmava, tím silnější aroma. Dost často bývá hlavní poměr zrn ve směsích z kávy Arabica, kávomilci si oblíbili její jemnost a výrazné aroma, zatímco Robusta je především silný kofeinový stimulant.

Nejlepší stimulant od Nespresso

Skvělou volbou pro první kávu dne je novinka od značky Nespresso. Envivo Lungo je silně pražená káva, která je směsí výrazné indické Arabicy a mexické Robusty, jejíž chuťové tóny a výrazná vůně připomínají aromatické dřeviny a perník. Díky své výraznosti, která není příliš ostrá, ale spíš karamelová, je Envivo Lungo ideální volbou i pro ty, kteří hledají alternativu k oblíbené tuzemské turecké kávě, ale i pro ty, kteří si svůj šálek kávy nejraději dopřávají s mlékem. Envivo si i v kombinaci s mlékem zachovává charakteristickou intenzivní chuť a rozvine se u něj navíc bohaté máslové aroma.

Kávu Envivo zkuste zpárovat s jídlem, a vychutnejte si ji třeba s ořechovým koláčem. Právě ořechy dokáží podtrhnout kávové aroma ještě o stupeň výš. Jde o kávu, která obsahuje velké množství kofeinu - 100 mg na porci, takže umí perfektně nakopnout. Potěšení z dopolední kávy tak bude mít dlouhotrvající efekt.

espresso kapsle kávová kapsle

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit