Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Přivítejte v kuchyni jaro!

AD
jarní dekorace
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Venku kvetou petrklíče a voní fialky a my bychom chtěli pořádat s přáteli pikniky pod rozkvetlými stromy. Jenže čas karantény takovým potěšením nepřeje. O tipy, jak si co nejvíc zpříjemnit chvíle, které teď trávíme jen se svými nejbližšími, nebo dokonce sami, a jak dostat radostnou jarní náladu až k nám domů, se s námi podělila zakladatelka firmy Bella Rose, Martina Svadbíková.

Jaro je čas, kdy se příroda probouzí k životu, svět prozáří barvy mladého listí, modř oblohy, hra slunečních paprsků v něžných květech. A podobně jako si ptáci budují hnízda, i my máme potřebu vylepšovat a zútulňovat své domovy, vnést do nich něco z úžasné energie přírody tam venku. Ovšem nyní se na krásy jara můžeme dívat převážně přes okna svých bytů.

Jak si doma udělat pohodu, vychutnat si čas, kdy jsme s rodinou pohromadě (místy občas i více, než bychom si přáli) a vykouzlit takovou atmosféru, abychom se dokázali radovat i za současné situace nám poradí žena, pro niž je vytváření krásné domácnosti prací i koníčkem – Martina Svadbíková z Bella Rose. Jak totiž z vlastní zkušenosti ví, někdy stačí opravdu maličkost: pár květin, hezky prostřený stůl, jarní dekorace a všichni se najednou cítíme doma veselejší a šťastnější. 

Sama Martina k tomu říká: „Věřím, že hezkou atmosféru teď potřebujeme více než kdy jindy. Všímám si, jak rychle se doma u nás změní nálada, když zapálím svícínky v obýváku nebo když pustím nějaký pohodový playlist. Jak mě nabije energií, když si dám malou kytičku doma do vázy nebo hyacint do květináče za oknem. Jak se celá naše rodinka večer stmelí, když si slavnostně prostřeme stůl k rodinné večeři nebo nanosíme deky a polštáře na sedačku a s hromadou popcornu v míse koukáme na film.“

jarní prostírání

Martininy tipy pro domácí pohodu

Každý máme zdroje a tipy, díky nimž vytváříme hezkou atmosféru, ať je to chvilka relaxu pro sebe nebo „teplo domova“ pro naše blízké. Vidím to teď všude kolem sebe. Více než kdy předtím vaříme, pečeme, zkoušíme recepty, na které dříve nebyl čas, trháme si kytičky do vázy, vychutnáváme si krásné dlouhé snídaně. Zabydlujeme si terásky nebo si rovnáme a uklízíme skříňky, komory a sklepy. Zkrátka zvelebujeme své pelíšky a domečky, protože tam teď spolu všichni trávíme čas a chceme se tam cítit dobře. Protože to, čím se obklopujeme, má vliv na naši náladu.

Začněte u sebe jarní talíře v modrém dekoru

Na tvoření atmosféry je potřeba mít energii a vnitřní zdroje. Teprve potom se dějí zázraky. Abyste mohli šířit pohodu, začněte hýčkat sebe! Zašijte se tajně do postele k seriálu, sedněte si s kafíčkem na balkon na sluníčko nebo si večer napusťte vanu a vymazlete si ji svíčkami, relaxačním olejíčkem nebo knížkou. Jakmile naplníte energií sebe, může vzniknou to pravé atmosférové kouzlo i pro všechny ostatní. 

Zkuste něco nového jarní snídaně na jednoduchém servisu

Hezká atmosféra je i o kreativitě a improvizaci, a tu v sobě nejvíc podpoříte tím, že budete záměrně zkoušet nové věci. Když máte teď doma více času, co zkusit nějaké nové DIY, které vás už dlouho láká? Nebo novou dovednost? Co třeba krasopísmo, batika, pletení, přesazování pokojovek, malování akvarelem, skládání věcí podle Marie Kondo, klíčení semínek, nový cizí jazyk, vyšívání, vázání květin… Nebo upečte či uvařte jídlo, na které jste si zatím netroufali či na něj nikdy nezbyl čas. Prostřete slavnostně stůl a užijte si svačinu, oběd, večeři, jako byste se vydali do oblíbené restaurace.

A zkuste i něco staronového

jarní prostírání v asijskému stylu

Představte si, jakou atmosféru doma vytvoříte, když uděláte něco, co už jste dlouho nedělali. Zkuste si zahrát si člověče, nezlob se nebo pexeso, uvařit jídlo, které jste milovali jako děti, prohlédnout si rodinná fotoalba… Uspořádat polštářovou bitvu, udělat si bunkr z židlí a dek, založit si památníček, ohřát si kakao, pustit si večerníček nebo oblíbené písničky z dětství a udělat retro diskotéku… 

Pošlete atmosféru dál

Hygge je nakažlivé, vážně! Když budete šířit hezkou atmosféru kolem sebe, začne se vám vracet. Pošlete někomu hezký dárek, vzkaz nebo kytičku jen tak, i když nemá zrovna narozeniny. Zavolejte babičce a povídejte si s ní déle, než je třeba. Zasaďte do trávy před panelákem narcisky pro potěšení všem z ulice. Namasírujte svému partnerovi večer nožky jen tak, z lásky. Zapojte děti do tvoření pohody a naučte je třeba spolu s vámi zapalovat svíčky ve svícnech, chystat pěkný jídelní stůl, sázet kytičky do květináčů nebo připravit jednoduchou snídani do postele. Jednoho dne se vám to vrátí.

jarní prostírání v industriálním stylu

Na další tipy, jak si zkrášlit domov a vylepšit náladu, se můžete podívat přímo na stránky Bella Rose.

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Jak na to: porcování kuřete
  • Tipy a triky

Jak na to: porcování kuřete

Kuchař, který umí zužitkovat všechno, si zaslouží úctu. Zrovna kuře se dá využít se vším všudy. Než začnete vařit, musíte ho však správně naporcovat. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč