Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Sladké svatební trendy? Vede krajka, ombré a makronky!

svatební dort
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Chystáte letos veselku, nebo se na svatbu vypravíte jen jako host? V každém případě si můžete přečíst, na jaké sladkosti se s největší pravděpodobností můžete těšit a co je letos v kurzu!

 

Nevěsty milující romantický styl jistě zajásají nad sladkými krajkovými motivy, které jsou opět trendy. Na své si ale přijdou i ti toužící po barevnější svatbě ve stylu ombré nebo zlatých luxusních odstínů. Na aktuální trendy nápady jsme se zeptali odborníků ze Světa cukrářů.

Krajka a volánky pro všechny romantičky

Motiv krajky se stal opět velice oblíbeným nejen u svatebních šatů, ale také u dortů. Na výběr je samozřejmě více možností provedení. Pokud se pár chce držet při zemi, je možné akcentovat jen některé detaily. Jestli však patříte mezi ty, co propadli kouzlu krajky, nebojte se pořádně vyřádit a ozdobit každé patro dortu. S barvami se však doporučuje nakládat opatrně, protože nejvíce si tato dekorace rozumí s tlumenými tóny a pastelovými barvami. Z pohledu odborníků je pak možné krajku na dortu vytvořit různými technikami.

svatebné cupcaky

„Krajku je možné vytvořit buď ze speciální jedlé hmoty na krajky, ale pokud máte trpělivost a netrváte na co nejjemnějších tvarech, tak i z marcipánu či fondánu. Jednoduše nám s tím pomohou buďto speciální strukturované válečky, vypichovačky či plastové šablonky. S nimi krajku nejprve vytvoříme a až pak jí samotný dort zdobíme. Další možností jsou silikonové krajky, které už přímo otiskujeme na předem fondánem potažený dort,“ vysvětluje Michal Kubíček, majitel cukrářského portálu Svět cukrářů.

čtyřpatrový svatební dort romantický svatební dort

Dorty pro milovníky barev a okázalosti

Pokud jste extravagantnější typ a chcete, aby od dortu nemohl nikdo odtrhnout oči stejně jako od vás, buďte nápadití a vnímejte dort jako malé umělecké dílo. Skvělý efekt dokáže vytvořit tzv. ombré zdobení, kde zvolené barvy krásně přecházejí jedna ve druhou. Zvolený odstín pak většinou odráží i ústřední barvu celé svatby. A jak na to? Pokud se do ombré chcete pustit sami, tvoření duhového zdobení usnadňují takzvané dvoukomorové cukrářské sáčky a špičky, kdy do každé z komor můžete dát současně jeden barevný odstínů. Kromě ombré je IN i zdobení ve stylu akvarelových barev či dorty, které jsou přímo malované a ilustrované pomocí gelových cukrářských barev. K nanášení se dá použít buď houbička, nebo štěteček, podle toho, jakého efektu chcete dosáhnout.

zlatý svatební dort svatební dort s luxusným zdobením

Jestliže toužíte být ještě více pompézní, správný hollywoodský look dodají každé recepci metalické odstíny, které nádherně odrážejí světlo a třpytí se. Metalické barvy jsou navíc poměrně univerzální, protože se dají kombinovat s různým provedením dortu – společně se vzorem krajky působí opulentně, zatímco ve spojení s jednoduchým geometrickým tvarem moderně a svěže. A pokud je na vás celozlaté provedení až příliš, metalické akcenty mohou zdobit jen části dortu nebo můžete použít jedlé třpytky, které jsou decentní variantou.

Úchvatné sweet bary

Fenoménem poslední doby se však vedle svatebního dortu staly i tzv. sweet bary – koutky plné sladkého pokušení, kterému ani největší dietář neodolá. Žádná moderní svatba se bez nich neobejde. A jaké pochoutky se zde aktuálně objevují nejčastěji? Kromě dominujícího dortu jsou to hlavně malé dezerty, momentálně velmi trendy tartaletky, dnes už stálice makronky nebo lehké a oku lahodící meringues, známé jako sněhové pusinky.

makronky

Děti jistě ve sweet baru nadchnou cake pops. Dortová lízátka se dají vytvořit buď jen za pomoci lžiček, nebo prostřednictvím speciálních kleští. Tyto cukrovinky budou nejlépe vypadat v barvách dominujících vaší svatbě, zdobit můžete pomocí barevných čokoládových polev a nejrůznějších posypek, třpytek či perliček. Radost malým i dospělým jistě udělají i sušenky potažené fondánem, které je možné servírovat buď na klasickém podnose, nebo stejně jako cake pops na špejlích.

cukroví

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín