0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Slavnosti lesních plodů na Jiřáku již tuto sobotu!

Slavnosti lesních plodů na Jiřáku již tuto sobotu!
sdílet:
Vůni a chuť lesa můžete okusit již tuto sobotu na Jiřáku v Praze, kde se konají Slavnosti lesních plodů. Jestli přijde Krakonoš, to nevíme, ale s námi se tam určitě potkáte!

Les v centru města


První sobotu v srpnu přivítá farmářský trh na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze další ročník Slavností lesních plodů. Ochutnáte i nakoupíte všechny dobroty z lesa – od malin, ostružin, jahod a borůvek až po houby. Minulý rok si stánkaři připravili i různé speciality, třeba zavařené houby, ovocné knedlíky, marmelády, zmrzliny, koláče a buchty. Na to všechno se můžete těšit i letos.

 

 

Les pro děti


Vezměte s sebou děti – bude pro ně připravena speciální dílna na téma Les a jeho bohatství a divadelní představení. Ani dospělí nepřijdou zkrátka, mohou ochutnávat za doprovodu živé tematické muziky, jejíž pravou tvář pořadatelé tají. Tak se nechme překvapit! Více informací najdete na www.farmarsketrziste.cz.

 

 

 

 

Les u vás doma


Zaujal vás nápad lesa uprostřed města? Připravte si dobroty z lesních plodů doma. Houby můžete marinovat, grilovat a podávat s kozím sýrem nebo z nich připravte tradiční, nezaměnitelnou kulajdu (recept). Z ostružin svařte hustý džem, který vám v zimě připomene léto, z borůvek upečte koláč se zakysanou smetanou (recept) a v horkých srpnových dnech vytáhněte recept na borůvkovou zmrzlinu s limetkou a malinové osvěžení pro dospělé (recept). A chovejte se v lese slušně, nikdy nevíte, kdy vás hlídá sojka!

 

 

 

 

Připravila Nikita Rybová

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit