Svěží vaření: 3 tipy na nové kuchařky

sdílet:
Také máte se slunečnými dny chuť odlehčit svému jídelníčku? S následujícími knižními novinkami vám to půjde snadno.

Kateřina Winterová, Linda Rybová: Vaříme podle Herbáře


Herečky, kuchařky a také zdatné zahradnice nám na podzim udělaly radost svým vtipným pořadem plným bylinek, rostlin, ovoce a zeleniny, ze kterých vyráběly nejrůznější domácí produkty a dobroty. Knižní zpracování pořadu, který vysílala Česká televize, na sebe nedalo dlouho čekat. V jedné knize najdete množství rad, receptů a tipů, jak pracovat s bylinkami a jak je využít pro zdraví. Upečte si s Lindou a Káčou mrkvový dort s květy měsíčku nebo levandulové pusinky. Kniha stojí 399 Kč, ale v některých e-shopech ji seženete i levněji. Zapátrejte.

 

Edice Apetit Tajemství Východu


Jarní novinka z rodiny Apetit nabízí to nejlepší z asijské kuchyně, která je sama o sobě lehká a osvěžující. Ohňostroj barev a vůní podnítí vaše smysly a vy se s chutí pustíte do motání zeleninových závitků, shánění roztodivného ovoce a bylinek nebo nakládání kimči, korejského elixíru zdraví. A když se vám bude chtít vystřihnout jen rychlá večeře, stačí rozpálit pánev wok a bleskově v ní opéct maso se zeleninou a nudlemi. Kuchařku koupíte třeba v Apetit Shopu za 279 Kč.

 

 

Natasha Corrett, Vicki Edgson: Opravdu zdravě


Jezte s ohledem na své tělo – zásaditě, radí autorky osvěžující lifestylové kuchařky. Nabízí recepty, které vypadají tak chutně, že nikoho nenapadne přemýšlet o tom, že jsou i velmi zdravé. Autorky jdou naproti současnému trendu raw food a superpotravin. Nezaměřují se čistě na živou stravu, která neprošla tepelnou úpravou, ale spíš na koncept zásadité stravy, která umožňuje tělu lépe a efektivněji pracovat s energií, kterou získává i vydává. Kuchařku prodává třeba Slovart za 424 Kč. Recepty a spoustu informací o zásaditém stravování najdete také na stránkách autorek www.honestlyhealthyfood.com.

 

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit