0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 17.–18. 11.

shromáždění
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Sametový víkend oslavte retro snídaní na Národní třídě. Bramborové placky plněné tvarohem na vás čekají na Jabkancové pouti v České Třebové.  Pokud jste se ještě nenasytili husy, můžete na ně i na sklenku svatomartinského vína vyrazit do Bzence na jižní Moravě nebo, jste-li právě v Praze, do Národního zemědělského muzea. A jestli si nedovedete představit život bez chilli, nemůžete chybět na happeningu Plechová huba.

pečivo

Sametový brunch na Národní

17. 11., snídaně 10.30–12.00, kulturní program po celý den, Praha, Národní třída
Zahájit oslavy výročí sametové revoluce retro snídaní budete moci přímo na místě, kde to všechno začalo – v Praze na Národní třídě. Pokud vás neláká melta, loupák, vajíčková pomazánka ani makovec nebo perník, zajděte si tam alespoň na koncert, výstavu, autorské čtení nebo divadelní vystoupení.

 • Vstup: kulturní akce zdarma (mimo představení DUP 39 v Národním divadle), rezervace snídaně na goout.cz
    

Jabkancová pouť

17. 11., 7.00–16.00, Česká Třebová, chalupa U Kostelíčka
Jabkance nejsou, jak by se mohlo z názvu zdát, z jablek, nýbrž z brambor, zvaných kdysi jablka země. Ochutnat je můžete v České Třebové, kde se tyto pečené placky z bramborového těsta, plněné sladkým tvarohem, tradičně podávaly o pouti při kostele svaté Kateřiny.

 • Vstup: zdarma
    

Bzenecké svatomartinské slavnosti

17. 11., 14.00–24.00, Bzenec, prostranství před zámkem a sokolovna
Nejdřív můžete u bzeneckého zámku zhlédnout napoleonskou bitvu a pak se můžete plynule přesunout do sklepa místní sokolovny, kde na vás bude čekat svatomartinské menu s ochutnávkou mladých vín.

 • Vstup: 450 Kč

husa

Letenská husa a košt svatomartinského vína

17. 11., 10.00–17.00, Praha, Národní zemědělské muzeum
Jestli jste si o svatomartinském víkendu nestihli dát husu, máte možnost to napravit v Národním zemědělském muzeu, kde jsou husí slavnosti tuto sobotu. Navíc se můžete těšit na řízenou degustaci svatomartinských vín, cimbálovou muziku a workshop Jak na dokonalou paštiku, který povede David Wisniowski, Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Děti zabaví tvořivé dílničky nebo divadelní představení.

 • Vstup: 50 Kč (platí do všech prostor muzea), vstupenky na degustaci k zakoupení v pokladně, rezervace workshopu na stránkách muzea.
   

chilli

Plechová huba

18. 11., od 12.00, Praha, Meet Factory
Vyzkoušet svou výdrž můžete na chilli festivalu Plechová huba. Jeho hlavní atrakcí je totiž soutěž v pojídání pálivých pokrmů. Akce je zároveň příležitostí pro setkání s dalšími příznivci papriček ostrých jako břitva, kde si můžete s ostatními chillimilci vyměnit semínka papriček, podělit se o zkušenosti při jejich pěstování nebo nakoupit už hotové chilli pasty, omáčky a další ostré dobroty.

 • Vstup: 150 Kč
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
 • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
 • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
 • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč