0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Bezobalový farmářský trh a další gastro akce

tržiště
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Pochutnejte si na farmářském trhu, degustujte víno v Českém Krumlově anebo zavítejte na zvěřinové hody do zájezdního hostince v Českém Rudolci.

Částečně bezobalový farmářský trh, Praha 7

dýně
V Česku se rozrůstá síť bezobalových obchodů, navíc se v Praze začátkem září otevřel první farmářský trh, kde je možné nakoupit do vlastních nádob nebo obalů.

„Primární koncept provozu farmářských trhů je spojen především s respektem k přírodě, k jejím zdrojům a také k lokální komunitě. Téma nakládání s odpady a způsob balení potravin na farmářských trzích, které pravidelně navštěvují tisíce lidí, je velmi zásadní. Proto jsme se rozhodli v Praze 7 na Řezáčově náměstí zvaném Heřmaňák spustit pilotní projekt farmářského trhu s minimem obalů,“ řekl Jiří Sedláček ze spolku Archetyp, provozovatel prvního částečně bezobalového farmářského trhu Heřmaňák a farmářského trhu Náplavka.

První farmářský trh se sníženou produkcí potravinových obalů zahájil provoz 9. září v Praze 7. Jedná se o první farmářský trh takového druhu v Česku a zároveň jde o první pravidelný farmářský trh pod širým nebem na území sedmé městské části. V provozu bude do konce roku, v plánu už je ale jeho plynulé pokračování v roce 2018. Princip bezobalových nákupů je velmi prostý – lidé nakupují do vlastních nádob, látkových tašek či košíků, které používají stále dokola.

  • Vstup zdarma.Termíny konání: (9:00-15:00): 4. 11., 18. 11., 2. 12., 16. 12. a 30. 12. 2017

Festival vína Český Krumlov

víno

Vytříbená domácí i zahraniční vína, nejen lokální gastronomické speciality, setkání se znalci vína,  jedinečné kulisy historického města - to vše a mnohem více je Festival vína Český Krumlov, který se koná od 20. října a končí na konci měsíce listopadu.

Festival nabídne obyvatelům a návštěvníkům města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky a zejména přátelská setkání se znalci vína. 

V programu nechybí ani tradiční příjezd sv. Martina, Svatomartinské víno a menu v partnerských restauracích, oblíbená Zámecká slavnost vína v Zámecké jízdárně. Po celou dobu festivalu bude probíhat program Víno & Gastronomie & Kultura, který nabídne přátelská posezení u sklenky vína s uznávanými sommeliéry a vinaři.

  • Celý program najdete ZDE, kde je i návod na rezervaci degustací, akcí, ale i ceník. 20. 10. - 30.11. 2017

Zvěřinové hody v zájezdním hostinci v Českém Rudolci

pečené maso

Milujete zvěřinové speciality? Láká vás vyzkoušet kančí, dančí, srnčí, ochutnat divokou kachnu, zvěřinovou paštiku, bažantí vývar či snad povidlové taštičky s perníkem? Rádi spláchnete dobré jídlo kvalitním pivem? Pak pro vás máme výbornou zprávu. V rámci hodů se totiž představí novinka paní sládkové v podobě zázvorového piva Felčar, vařeného z čerstvého zázvoru.

  • Otevřeno bude v pátek 11:00 - 22:00, v sobotu 11:00 - 22:00 a v neděli od 11:00 – 20:00. 3. - 5.11. 2017
Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč