0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Pražskou Náplavku ovládnou vegani

street food festival
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Vyznavači rostlinné stravy se o v neděli a v pondělí sejdou na Náplavce. Plzeň bude návštěvníkům představovat tuzemské víno. 

Čtvrtý ročník Veggie Náplavky láká všechny milovníky rostlinné stravy, ale i ty, kteří se o životě s absencí živočišných produktů chtějí dozvědět víc. Letos bude poprvé Veggie Náplavka dvoudenní, pomyslnou bránu lidem otevře 30.4. a na první májový den 1.5.

Zábava pro děti a seznamka pro dospělé

První den, tedy v neděli, bude věnován oslavě čarodějnic. Program je koncipovaný tak, aby se pobavily děti i dospělí. Těšit se mohou na kejklíře, dětské workshopy o sportu a rostlinné stravě, kreativní dílničky s tématem čarodějnických masek. Pro ty největší je připravena exhibice bojových sportů mistrů a mistryň světa a mnoho dalšího.

V pondělí, 1. máje bude na Náplavce čekat téměř 80 prodejců, kteří předvedou taje a chutě veganské gastronomie, ale i nejrůznější foodshow, prodejci veganské módy a hudebníci. Nově se na programu objevil koncept takzvaného Veggie Datingu. V rámci dvou dní se lidí mohou setkávat, poznat nové, stejně smýšlející přátele, ale třeba i potencionální partnery.

Veggie Náplavka nese letos podtitul LOVE: Fire & Velvet. Love. Rašínovo nábřeží 30.4 a 1.5. 2017 ožije dvěma dny plnými veganské gastronomie, ale i ukázkou ohleduplného životního stylu ke zvířatům a planetě. Akci pořádá projekt Vegan Fighter a Česká veganská asociace, zaštiťuje ji starostka Prahy 2 Jana Černochová. Vstupné je zdarma.

veggie náplavka

V Plzni se chystá festival vína

V sobotu 29. dubna 2017 se od 11:00 dopoledne do půlnoci koná Plzeňský festival vína. Akce se odehraje v Kopeckých sadech. Za cíl klade přiblížit česká a moravská vína veřejnosti, ale také pozvednout vinařskou kulturu v Plzeňském kraji.

Kromě dobrého tuzemského vína návštěvníky čeká cimbálová muzika Trnka, Marek Samko & Son of Wolves, Marek Ztracený a DJ Moon, který bude hrát muziku na přání. Vstupné je 100 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě. V ceně vstupenky je zahrnuta degustační sklenice a tištěný průvodce festivalem. 

Akce se koná pod záštitou Martina Baxy, náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče.

plzeňský festival vína

Asijské chutě na Smíchovské Náplavce

Pokud se řadíte mezi milovníky asijských chutí, pak vaší pozornosti jistě neunikl v sobotu 29.4. konající se festival Asia Food Fest. Ten hostí Pražská Smíchovská Náplavka. Ochutnejte speciality z Gruzie, Libanonu, Malajsie, Turecka, Koreji, Vietnamu, Indonésie, Číny, Japonska, Ruska, Indie a dalších zemí. 

Připraven bude bohatý doprovodný program jako jsou dračí lodě, ukázka kaligrafie, umění japonského meče nebo indonéské tanečnice. Vstupné činí 50 Kč. 

smíchovská náplavka

Olomouc zavoní tvarůžky

Na Horním a Dolním náměstí v Olomouci to v pátek 28.4. a v sobotu 29.4. zavoní olomouckými tvarůžky. Město totiž už podruhé hostí Olomoucký tvarůžkový festival, kde se lidé nejen skvěle pobaví, ale budou mít i možnost ochutnat nejrůznější tvarůžkové speciality. Nedočkavci už mohou dorazit v pátek od 13:00, oficiální program a zahájení je naplánováno na 14:00. Představí se gastroškoly Olomouckého kraje, návštěvníky čeká vystoupení taneční školy, ale i kapely o5 a Radeček. 

Dalším lákadlem může být také sobotní cooking show, kterou v sobotu povede šéfkuchař restaurace Entreé Přemek Forejt. Připravena je i řada soutěží a vystoupení. 

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso

První novou kuchařkou roku 2023 je kniha Mleté maso. Novinka z edice Apetit vychází už v únoru a jak název napovídá, je věnována všestrannému využití jedné z velmi oblíbených surovin – mletého masa. ...
AD
Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů
  • Soutěže

Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů

Každý březnový den můžete vyhrát předplatné časopisu Apetit a balíček plný výrobků Rio Mare! Co pro výhru udělat? Vařit s tuňákem! Další soutěže pro vás chystají i čtyři oblíbení food blogeři. Ti si pro vás spolu s Rio Mare připravili i...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč