Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

TOP 5 filmů o jídle

Filmové příběhy, které není radno sledovat s prázdným žaludkem a spíží.
7. 2. 2013 | Autor: redakce Apetitu

1. Oui, šéfe!


Jean Reno v roli uznávaného šéfkuchaře, kterému v kuchyni zdatně sekunduje kuchtík Michaël Youn, jehož perfekcionistické sklony jsou někdy hodně na obtíž. Přehlídka francouzské haute cuisine může začít…

 

2. Ratatouille


Odhoďte předsudky, že jsou animované filmy jen pro děti, a pobavte se u příběhu krysáka Remyho, která má dokonalý čich a k tomu jeden (na krysu) neobvyklý sen: vařit v luxusní restauraci!

 

 

3. Karlík a továrna na čokoládu


Svezte se na loďce v čokoládové řece a vychutnejte si podívanou, o jaké se vám nesnilo. V pohádkovém příběhu exceluje Johnny Depp jako extravagantní majitel továrny na čokoládu Willy Wonka. Bez tabulky čokolády v ruce si tento film raději ani nepouštějte.

 

 

4. Babettina hostina


Zpočátku nenápadný film, ale stačí si jen počkat na moment, kdy hlavní hrdinka začne připravovat svoji velkolepou hostinu pro celou vesnici. Pak už od něj neodtrhnete oči a na jazyku téměř ucítíte chuť všech pozoruhodných jídel, které se na obrazovce objeví. Dánský snímek získal Oscara za nejlepší zahraniční film roku 1987.

 

 

5. Tanpopo


Nápaditá japonská komedie sleduje cestu za receptem na dokonalou polévku rámen. Až si ji pustíte, nebudete moci přestat myslet na jídlo. Mít po ruce misku nudlové polévky není od věci…

To jsou naše oblíbené filmy, ve kterých se hodně vaří, hodně jí a skrze jídlo plní tajné sny a přání. Které filmové příběhy zachutnaly vám?

 

 

Přidat komentář