Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

7 zamilovaných jídel z filmů: Modrá polévka podle Bridget nebo Juliettina mayská čokoláda

Valentýnská jídla z filmů
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Láska hraje důležitou roli v mnoha filmech. Existuje však několik zamilovaných snímků, které jsou pevně spjaty s konkrétním pokrmem. Tak schválně, kolik filmů, ve kterých milenci pojídají nějaké ikonické jídlo, vás napadá? My jsme zapátrali ve filmových archivech a přinášíme vám tipy na osvědčené láskyplné snímky s inspirací na vynikající pokrm.

Lady a Tramp

Výčet zamilovaných dvojic začneme u té nejstarší. Psí dvojice Lady a Tramp patří ke klasikám zamilovaných filmů. Animovaný příběh plný psí lásky by bez osudového jídla nebyl tou pravou romantikou. Zde svou roli sehrály špagety s rajčatovou omáčkou a masovými kuličkami.

  • Připravte k večeři drahé polovičce toto italské jídlo, které stačí doplnit červeným vínem a promítáním prvního širokoúhlého animovaného snímku.

Pretty Woman

Richard Gere jako princ na bílém koni (tedy spíše limuzíně) a Julia Roberts hýčkaná jako princezna. Romantičtější komedii bychom jen těžko pohledali. Snímek, za který byla Julia Roberts nominována na Oskara, je však oblíbený i díky své autentičnosti.

  • Proto se dnes už legendární výrok „svině klouzavý“ pronesený Vivian v luxusní restauraci, tak rychle vžil. Vyzkoušejte si nelehkou konzumaci delikátních šneků i vy. Pokud si na kulinářskou pochoutku netroufáte, upečte si alespoň slané šneky z listového těsta.

Deník Bridget Jones

Nezaměnitelná, a dokonale britská, Bridget Jones nakonec svou skutečnou lásku najde. Ironií osudu díky nepovedené modré polévce. Zasmějte se u vtipných scén a vyzkoušejte teplou polévku z chřestu, který má blahodárné účinky na naše zdraví, nulové kalorie a je navíc považován za účinné afrodiziakum. Nebo ho vyměňte třeba za cuketu!

Hříšný tanec 

„Přinesla jsem meloun.“ Scéna, při které se i my červenáme trapností. Baby však neseděla v koutě a pořádně to s Patrickem Swayzem rozjela. Připomeňte si léto svěžím melounem, hříšným tancem i romantickým filmem, který se nikdy neokouká.

Čokoláda

Kdo by nechtěl ochutnat sladce palčivou mayskou horkou čokoládu, kterou ve filmu Čokoláda vařila Juliette Binoche? Po jednom doušku ucítíte závan teplého letního větru, po druhém se vám rozproudí krev a začnete přemýšlet, kam byste se mohli vydat za dobrodružstvím.

  • Když dopijete, život začne být ještě zajímavější. Uvařte ji pro sebe a svého miláčka podle našeho receptu.

Julie a Julia 

Třicetiletá sekretářka z Queensu Julie Powell se jednoho dne rozhodla, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky Mastering The Art Of Frech Cooking.

  • Tu v roce 1961 napsala Julia Child, žena, která naučila americké hospodyňky vařit francouzskou kuchyni. Upečte si podle jejího receptu kachnu s višněmi. Její příprava vám sice chvíli zabere, lahodná chuť a francouzský šmrnc tohoto jídla však stojí za to!

Nějak se to komplikuje

Skvělá kuchařka a majitelka prodejny delikates Jane Adlerová (hraje ji Meryl Streep) stojí na životní křižovatce. Poté, co se po deseti letech vyrovnala s tím, že od ní její exmanžel odešel s výrazně mladší ženou, si to zase všechno vlastní nerozvážností pěkně zavařila. Upečte si spolu s ní nejlepší čokoládový dort, který v každém vyvolá něžné city (a slinící reflex).

Zdroj: Apetit, CSFD, BBC

Související články

Autor: hana.kovarikova

Apetit magazín

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové
  • Jak na to

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové

Italové mají k vaření těstovin velmi odpovědný přístup. Správně uvařené těstoviny jsou totiž „al dente“ – tedy tak, aby byly na skus pevné. Pokud jsou měkké a nekladou při skousknutí žádná odpor, někde jste udělali chybu. Jestli chceste...
Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů
  • Zdraví a výživa

Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů

Mikroplasty jsou všechny plastové částečky nejrůznějších velikostí menší než pět milimetrů.  Vznikají rozkladem plastů a pronikají i do potravního řetězce. Podle nedávné studie bylo na přítomnosti mikroplastů pozitivně testováno 90 %...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč