Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Švejk oslavil masopust v Čakovičkách

Švejk oslavil masopust v Čakovičkách

Franchisingový koncept Švejk Restaurant se opět rozrostl. Tentokráte se dobrý voják Švejk usadil v Čakovičkách, kde byl slavnostně otevřen již 48. Švejk restaurant. Otevření bylo spojeno s masopustními slavnostmi, na kterých nechyběla staročeská domácí zabijačka, průvod masek a projížďky koňským spřežením. Vše bylo večer slavnostně zakončeno masopustní veselicí.
25. 2. 2009 | Autor: redakce Apetitu

„Postava Švejka patří k vesnickému životu a zároveň k české mentalitě. Vždyť rozebírání politické situace a ostatního dění je dnes stejně důležité, jako tomu bylo i tehdy za císaře pána. A kde jinde debatovat, než ve Švejk restaurantu,“ prozradil pan Josef Kratochvíl, vedoucí provozu Švejk restaurantu Čakovičky, a dodal: „Hostům nabízíme nejen dobré pivečko, ale i lahodnou českou kuchyni. Sám jsem kuchař a nyní mám možnost zúročit své letité zkušenosti dle svých představ.“

Výlet jako do Ladovy pohádky

Koncept Švejk restaurantů staví na jednotném architektonickém zpracování interiérů. Atmosféru restaurantu vytváří dřevěná podlaha, masivní dřevěný nábytek a obložení stěn. Interiér doplňují barevné vitráže s motivy kreseb Josefa Lady a všudypřítomná tvář dobrého vojáka Švejka.

Švejk restaurant Čakovičky pojme až 155 hostů. Je rozdělen na pivnici, restauraci pro nekuřáky, sál pro pořádání akcí a oddělený salonek. V létě si pak vychutná pivo na zahrádce 40 milovníků plzeňského. Každý pátek tu k poslechu i k tanci hraje živá hudba. „Švejk restaurant do Čakoviček bezesporu patří. Tato obec zaznamenala v posledních letech obrovský rozvoj, zejména díky dobré dostupnosti z Prahy a malebně krásné přírody jako z Ladových obrázků.“

Otevřeno je sedm dní v týdnu a na čepu jsou čtyři značky piva: Pilsner Urquell, Gambrinus, černé pivo Velkopopovický Kozel tmavý a nealkoholický Radegast Birell. Kuchyni vévodí klasické české recepty, minutky a hotová jídla. Nechybějí ani speciality pro opravdové labužníky, jako jsou steaky servírované na kameni.

Přidat komentář