Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Jak zvládnout narozeninovou party pro děti?

Jak zvládnout narozeninovou party pro děti?

Vaše ratolest za pár dní oslaví narozeniny, a vy jste se rozhodli, že tentokrát nepůjde o klasickou oslavu v kruhu rodinném, ale že se pořádně rozšoupnete a uspořádáte dětskou party, o které se bude mezi dětmi v okolí mluvit ještě hodně dlouho. Přinášíme vám pár nápadů, které by vám při organizaci narozenin vaší ratolesti mohly pomoci.
6. 5. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Aby šlo všechno jako na drátkách

Jsou to narozeniny vašeho dítěte, a ne vaše, takže nechte výběr hostů na potomkovi. V každém případě mějte na paměti, že méně znamená více. Protože čím víc hostů pozvete, tím víc budete mít práce a nervů. Nezapomeňte na to, že pokud je vašemu dítěti do pěti let, je zvyklostí zvát hosty i s doprovodem. Na oslavě pro menší děti si pořádně promyslete, jestli bude součástí programu i rozbalování dárků – většinu dětí totiž pozorování vrstevníka, který dostává krásné hračky, zatímco ony samy nic, přivádí k šílenství.

Zlaté pravidlo dětské oslavy je, že ji řídí alespoň dva dospělí – jeden dohlíží na děti a druhý organizuje program. Pokud nechcete, aby se váš byt či zahrada v průběhu party změnily v kůlničku na dříví, je dobré si dopředu vymyslet aktivity, které děti zabaví (hledání pokladu, společenské hry, soutěže o ceny…). Nezapomeňte, že vydařená dětská oslava netrvá déle než dvě hodiny – pak začínají být děti z přemíry dojmů unavené a rozmrzelé. Koneckonců vy toho budete mít po dvou hodinách také dost.

Pohoštění

Pro menší děti většinou stačí dort a limonáda (vyzkoušejte osvědčenou ‚americkou limonádu‘). Malé děti bývají natolik unesené z oslavy, že jídlo je pro ně ztrátou času. Určitě ale nezapomeňte na něco k zakousnutí pro jejich doprovod!

U dortů pro nejmenší platí že čím barevnější, bláznivější a sladší, tím větší úspěch. My vám doporučujeme vyzkoušet naše oblíbené: žraločí dort nebo pirátskou loď.

U větších dětí je trefou do černého pizza – dá se jíst i při akci a navíc jde o jídlo, které většinou chutná i chronicky vybíravým dětem. Přejeme hodně štěstí a pevné nervy při organizování narozenin, na které vaše dítě nikdy nezapomene!

REKLAMA

Přidat komentář