Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Jak zvládnout narozeninovou party pro děti?

Vaše ratolest za pár dní oslaví narozeniny, a vy jste se rozhodli, že tentokrát nepůjde o klasickou oslavu v kruhu rodinném, ale že se pořádně rozšoupnete a uspořádáte dětskou party, o které se bude mezi dětmi v okolí mluvit ještě hodně dlouho. Přinášíme vám pár nápadů, které by vám při organizaci narozenin vaší ratolesti mohly pomoci.
6. 5. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Aby šlo všechno jako na drátkách

Jsou to narozeniny vašeho dítěte, a ne vaše, takže nechte výběr hostů na potomkovi. V každém případě mějte na paměti, že méně znamená více. Protože čím víc hostů pozvete, tím víc budete mít práce a nervů. Nezapomeňte na to, že pokud je vašemu dítěti do pěti let, je zvyklostí zvát hosty i s doprovodem. Na oslavě pro menší děti si pořádně promyslete, jestli bude součástí programu i rozbalování dárků – většinu dětí totiž pozorování vrstevníka, který dostává krásné hračky, zatímco ony samy nic, přivádí k šílenství.

Zlaté pravidlo dětské oslavy je, že ji řídí alespoň dva dospělí – jeden dohlíží na děti a druhý organizuje program. Pokud nechcete, aby se váš byt či zahrada v průběhu party změnily v kůlničku na dříví, je dobré si dopředu vymyslet aktivity, které děti zabaví (hledání pokladu, společenské hry, soutěže o ceny…). Nezapomeňte, že vydařená dětská oslava netrvá déle než dvě hodiny – pak začínají být děti z přemíry dojmů unavené a rozmrzelé. Koneckonců vy toho budete mít po dvou hodinách také dost.

Pohoštění

Pro menší děti většinou stačí dort a limonáda (vyzkoušejte osvědčenou ‚americkou limonádu‘). Malé děti bývají natolik unesené z oslavy, že jídlo je pro ně ztrátou času. Určitě ale nezapomeňte na něco k zakousnutí pro jejich doprovod!

U dortů pro nejmenší platí že čím barevnější, bláznivější a sladší, tím větší úspěch. My vám doporučujeme vyzkoušet naše oblíbené: žraločí dort nebo pirátskou loď.

U větších dětí je trefou do černého pizza – dá se jíst i při akci a navíc jde o jídlo, které většinou chutná i chronicky vybíravým dětem. Přejeme hodně štěstí a pevné nervy při organizování narozenin, na které vaše dítě nikdy nezapomene!

Přidat komentář