Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vystrojte těhotné kamarádce „baby shower“

Vystrojte těhotné kamarádce „baby shower“

V posledních letech zažívá Česko obrovský babyboom. Téměř to vypadá, že být těhotná je ‚in‘. Ženy si devět měsíců sladkého očekávání umějí užít a stále více kamarádek nastávajících maminek se inspiruje americkými ‚baby shower‘ a pořádá na počest nenarozeného miminka oslavu.
26. 5. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Z pověrčivosti se večírek pořádá až v době, když je nastávající maminka v osmém či devátém měsíci těhotenství. Aby si vaše přítelkyně party opravdu užila, naplánujte ji raději na osmý měsíc – později už bude méně pohyblivá a unavenější. Baby shower je ryze ženská záležitost – je třeba si přiznat, že takovou koncentraci hovorů o dětech a pastelových oblečků na miminka by zdravý muž zřejmě nepřežil. Seznam hostů zkonzultujte s nastávající maminkou a pozvěte její přítelkyně a spolupracovnice.

Baby shower aneb čerstvá sprška vybavení pro miminka

Hlavní náplní oslavy je předávání oblečků, hraček a dalších pozorností těhotné kamarádce. Aby nastávající mamince netuhl úsměv nad desátými dupačkami a patnáctým dudlíkem, doporučujeme rozeslat účastnicím emailem seznam dárků. Nebo se zaregistrujte na jedny z mnoha internetových stránek se seznamy dárků a každý z účastníků se jednoduše k některé položce přihlásí.

Na party pro těhotnou se samozřejmě ze solidarity servírují a popíjejí nealkoholické drinky. Doporučujeme osvědčenou americkou limonádu, a pokud si vaše kamarádka dříve ráda vyhodila z kopýtka, můžete ji překvapit virgin mojitem či virgin margheritou. Dětskou tematiku můžete propašovat i do pohoštění – připravte salát s baby karotkami a cherry rajčátky, servírujte minipizzy a minisendviče.

Tápete-li, co uvařit, nechte se inspirovat naším menu pro těhulky. Na stole by neměly chybět nějaké ty sendviče, zkuste ty s kuřetem a rukolou, minisendviče a nebo roztomilými rybičkami. Chcete-li si v kuchyni vyhrát, udělejte bramborové košíčky s lososem. Trocha zeleniny není nikdy na škodu a jedoduchý kuřecí salát ocení každý. Jako dezert můžete podávat například plněné jahodové laskonky.

Přidat komentář