0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vystrojte těhotné kamarádce „baby shower“

Vystrojte těhotné kamarádce „baby shower“
sdílet:
V posledních letech zažívá Česko obrovský babyboom. Téměř to vypadá, že být těhotná je ‚in‘. Ženy si devět měsíců sladkého očekávání umějí užít a stále více kamarádek nastávajících maminek se inspiruje americkými ‚baby shower‘ a pořádá na počest nenarozeného miminka oslavu.

Z pověrčivosti se večírek pořádá až v době, když je nastávající maminka v osmém či devátém měsíci těhotenství. Aby si vaše přítelkyně party opravdu užila, naplánujte ji raději na osmý měsíc – později už bude méně pohyblivá a unavenější. Baby shower je ryze ženská záležitost – je třeba si přiznat, že takovou koncentraci hovorů o dětech a pastelových oblečků na miminka by zdravý muž zřejmě nepřežil. Seznam hostů zkonzultujte s nastávající maminkou a pozvěte její přítelkyně a spolupracovnice.

Baby shower aneb čerstvá sprška vybavení pro miminka

Hlavní náplní oslavy je předávání oblečků, hraček a dalších pozorností těhotné kamarádce. Aby nastávající mamince netuhl úsměv nad desátými dupačkami a patnáctým dudlíkem, doporučujeme rozeslat účastnicím emailem seznam dárků. Nebo se zaregistrujte na jedny z mnoha internetových stránek se seznamy dárků a každý z účastníků se jednoduše k některé položce přihlásí.

Na party pro těhotnou se samozřejmě ze solidarity servírují a popíjejí nealkoholické drinky. Doporučujeme osvědčenou americkou limonádu, a pokud si vaše kamarádka dříve ráda vyhodila z kopýtka, můžete ji překvapit virgin mojitem či virgin margheritou. Dětskou tematiku můžete propašovat i do pohoštění – připravte salát s baby karotkami a cherry rajčátky, servírujte minipizzy a minisendviče.

Tápete-li, co uvařit, nechte se inspirovat naším menu pro těhulky. Na stole by neměly chybět nějaké ty sendviče, zkuste ty s kuřetem a rukolou, minisendviče a nebo roztomilými rybičkami. Chcete-li si v kuchyni vyhrát, udělejte bramborové košíčky s lososem. Trocha zeleniny není nikdy na škodu a jedoduchý kuřecí salát ocení každý. Jako dezert můžete podávat například plněné jahodové laskonky.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit