Co si pohlídat, když objednáváte jídlo s dovážkou domů?
I když je domácí jídlo nejlepší, občas není na škodu vypomoci si objednávkou večeře z restaurace, kterou vám přivezou až ke dveřím vašeho bytu. Vybírat můžete z nejrůznějších kuchyní, od tradiční české přes středomořskou až po asii. Na co si dát pozor a jak se bránit, pokud vám jídlo přivezou pozdě, studené, nevhodně zabalené či jinak ošizené?
1. Jak zaplatit?
Než se pustíte do výběru jídla, zjistěte si způsob platby. Není nic horšího než prázdná peněženka a kurýr, kterému můžete platit jen v hotovosti. Rozvážkové služby umožňují platbu hotově, kartou i on-line přes internetový formulář.
2. Studená večeře? Reklamujte ji
Rozvozová služba musí zajistit, abyste jídlo dostali teplé stejně jako při objednávce v podniku. Termoboxy jsou proto naprosto nezbytné. Pokud je jídlo studené, reklamujte ho. Může se vám stát, že na zpětnou vazbu nebude brát podnik ohledy, proto doporučujeme vybírat z takových rozvozových služeb, které garantují nějakou zákaznickou podporu. Například na www.damejidlo.cz nabízí kompenzaci ve formě virtuálních peněz, za které si můžete koupit jídlo při další objednávce.
3. Malá porce? Stěžujte si
Velikost porce objednaného jídla by měla být stejná jako v restauraci. Pokud vidíte, že restaurace šidí své zákazníky, kteří se v ní sytí na dálku, určitě o tom informujte ostatní. Stěžujte si přímo provoznímu podniku, v diskusích na internetu nebo dejte restauraci nízké hodnocení na portálech, které podobné podniky sdružují. Své hodnocení vždy řádně odůvodněte, aby další potenciální hosté věděli, na co si dát pozor.
4. Dovážka se zpožděním
Máte hlad jako vlk, objednávka potvrzená, ale jídlo stále nikde? Někdy je na vině špatná dopravní situace, nehoda nebo počasí. Jindy však může za prohřešek pochybení restaurace či špatná komunikace s kurýrem. Dovážková služba by vás měla včas informovat a omluvit se. I v případě zpoždění ale platí, že máte nárok na teplé jídlo v dobré kvalitě. Pokud ho nedostanete, požadujte kompenzaci.