Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Jedlé květiny: růže

Jedlé květiny: růže

I ty nejromantičtější květiny na světě můžete využít v kuchyni, a to nejen jako krásnou dekoraci ve váze.
7. 6. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Růže se pěstuje jako okrasná květina. Bezpečně ji poznáte podle krásných okvětních plátků, které lákají svými barvami od pastelově růžové až po sytě rudou. Obsahují mnoho vonných silic, proto jsou velmi ceněné v kosmetice. Růžová voda a olej jsou hojně využívané také v arabské kuchyni.

Růžové lístky


Z růže se používají i její květy, které obsahují vitamin C a B, karoten, draslík a kyselinu jablečnou. Pokud z nich budete chtít cokoli připravovat, použijte jen takové, u kterých máte jistotu, že nejsou ošetřeny jedovatými postřiky. Růžovými květy se nejčastěji zdobí dorty a koláče. Stačí jen omýt okvětní lístky, lehce je potřít rozšlehaným bílkem a posypat moučkovým cukrem. Lístky ozdobte klasický máslový dort (recept) nebo sušenková lízátka (recept). Chcete-li, pusťte se do kulinářských experimentů s růžovou vodou a olejem. Stejně jako my si určitě zamilujete turecké bonbony lokum s růžovou vodou (recept). Růžový sirup můžete přidat do šampaňského (recept) nebo na panna cottu (recept).

Náš tip: Růžovou vodu ocení i vaše pokožka. Ještě výživnější je pak olej z růžových okvětních plátků. Najdete ho například v krému na ruce od české firmy Manufactura. Jeho vůni jsme si zamilovali.

Připravila Nikita Rybová

REKLAMA

Přidat komentář