Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Nápoj na víkend: malinová limonáda

Nápoj na víkend: malinová limonáda

Osvěžte se limonádou, ve které jsou jen samé dobré věci – spousta ovoce, žádné konzervanty, žádná barviva. Je vaše, domácí!
1. 8. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Na limonádu vám stačí jen pár ingrediencí a pořádný džbán. Nejprve si musíte uvařit jednoduchý malinový sirup podle receptu dole. Pak už jen stačí nakrájet citrony na kolečka a přidat kostky ledu. Do džbánu přilijte citronovou šťávu, malinový sirup a vše dolijte minerálkou nebo sodou. Dobře promíchejte. Pokud děláte drink jen pro dospělé, přidejte i trochu vodky nebo bílého rumu. Záměrně neuvádíme množství jednotlivých ingrediencí – je jen na vás, zda bude limonáda víc sladká, kyselá, ovocná nebo alkoholická. Vychutnejte si ji prostě podle sebe!

Jednoduchý malinový sirup

  • 1 šálek vody
  • 3/4 šálku krystalového cukru
  • 1 šálek zralých malin
  • půl vanilkového lusku, rozkrojeného

V menším hrnci se silným dnem společně zahřívejte vodu, cukr, maliny a vanilkový lusk (vydlabejte z něj semínka a přidejte je ke směsi spolu s luskem), dokud se cukr zcela nerozpustí a tekutina nezačne lehce houstnout. Pak rozmačkejte maliny a nechte ještě chvíli probublávat. Odstavte z ohně, přeceďte přes jemné sítko a vychlaďte. Podobně můžete připravit sirup i z jiného šťavnatého letního ovoce.

Přidat komentář