Upečte si jednoduchý víkendový dort

sdílet:
Tři dorty z jednoho korpusu? To není žádné kouzlo. Stačí se naučit jeden základní mandlový korpus, a pak už si jen hrát s jeho obměnami. Zkuste to jako my!

Máme pro vás báječný mandlový korpus, ze kterého hravě připravíte hned několik dortů. Nádavkem přidáváme také nápad na čtvrtý moučník ze stejného základu – nadýchané řezy se sladkými malinami. Jemně mleté mandle obohatí piškotový korpus o svoji intenzivní chuť, navíc mu dodají lehkou nadýchanost. Základní těsto můžete upéct hned v několika variantách.

Dort s polevou podle vás


Upečte korpus podle základního receptu a po vychladnutí ho ozdobte polevou podle vlastní chuti. Vybírat můžete z osvěžující citronové nebo pomerančové, hříšné rumové nebo rafinované čokoládové (přečtěte si naše tipy na polevy).

Dort s ovocnou náplní


Těsto na mandlový dort proložte náplní z dušených jablek a meruňkové marmelády. Dort bude krásně vlhký a šťavnatý. Chcete-li, můžete ho na závěr ozdobit také citronovou polevou.

Dort s citronovým sirupem


Velmi osvěžující variantu mandlového dortu získáte, když upečenému a vychladlému korpusu dopřejete bohatou zálivku z citronového sirupu.

Řezy s malinami


Z mandlového těsta připravíte také báječné ovocné řezy. Posypte je malinami nebo jiným drobným ovocem. Stejným způsobem můžete upéct také dort – do kulaté formy naklaďte polovinu těsta, posypte ji ovocem a přidejte zbytek těsta. Ovoce můžete před pečením nasypat také na povrch dortu.

4× recept na dezert z mandlového korpusu:


Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit