Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

TOP potraviny pro zlepšení stavu pokožky obličeje a těla

TOP potraviny pro zlepšení stavu pokožky obličeje a těla
ZDROJ: pexels
sdílet:

Atraktivní a upravený vzhled je cílem každé dívky. K tomu se doporučuje nejen používat různé kosmetické přípravky, ale také zvýšit konzumaci potravin, které obsahují nejvíce zdraví prospěšných látek. Ve skutečnosti existuje poměrně velký seznam produktů, které mohou výrazně zlepšit stav pokožky obličeje a těla. V našem článku se dozvíte o několika nejrozšířenějších.

     1. Borůvky - podpora produkce kolagenu

Pečující a dekorativní kosmetika s kolagenem je stále populárnější. protože pomáhá udržet pružnost a mladí pokožky. S věkem v první řadě se zpomaluje činnost fibroblastů, buněk odpovědných za tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Pokožka se stává náchylnější k dehydrataci a mikro poškození. Tyto faktory nakonec vedou ke ztenčení a strukturálním změnám. Rostlinné flavonoidy hrají důležitou roli v podpoře tvorby kolagenu. Zvlášť prospěšné jsou modré nebo fialové pigmenty – antokyanidy a oligomerní proanthokyanidiny (OPC), které najdete v borůvkách.

Kosmetiku, která obsahuje kolagen můžete objednat zde: https://makeup.cz/brand/24165/.

     2. Avokádo - efektivní výživa 

Pokud se podíváte na seznam nejužitečnějších potravin pro pokožku obličeje a těla, pak mezi nimi rozhodně najdete avokádo. Hlavně proto, že obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které budou pokožku vyživovat. Avokádo dále obsahuje zeaxantin a lutein, které poskytují ideální ochranu před ultrafialovým zářením. Navíc získáte pořádnou dávku vitamínu A.

     3. Sušené švestky - podpora trávicího systemu

Zlepšit stav pokožky lze také konzumací sušených švestek. Obsahují polyfenoly, které jsou silnými antioxidanty. Sušené švestky mají pozitivní vliv na stav trávicího traktu a to se následně pozitivně odráží na stavu samotné pokožky a bojuje proti akné.

     4. Zelený čaj - detoxikace organismu

Doporučuje se zařadit do každodenní stravy šálek zeleného čaje, protože je bohatý na antioxidanty. Jeho hlavní výhodou je to, že účinně bojuje proti volným radikálům. Následně bude pleť vypadat mnohem zdravěji a také se zabrání předčasnému stárnutí. Právě proto je zelený čaj neméně prospěšný pro zdraví a krásu pokožky.

     5. Olivový olej - anti-age účinek

Velmi cenné mastné kyseliny pro pokožku těla a obličeje jsou obsaženy v olivovém oleji. Nejenže ji vyživují, ale také ji činí pružnější. Olivový olej obsahuje také vitamín E, který má vynikající antioxidační vlastnosti. Neméně důležité ve složení jsou vitaminy D a A, které přispívají k rychlé regeneraci epidermálních buněk. Olivový olej zabraňuje takovému procesu, jako je předčasné stárnutí pokožky. Proto se doporučuje konzumovat ho alespoň v minimálním množství nejen ve prospěch pokožky, ale i vlasů.

     6. Kakaové boby - UV ochrana

Hořká čokoláda, která obsahuje alespoň 70% kakaa, je považována za lahodný a velmi užitečný produkt pro zlepšení stavu pokožky. Právě hořká čokoláda obsahuje flavonoidy, které poskytují extra ochranu před ultrafialovým zářením.

Skryt pre seznam

Apetit magazín

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové
  • Jak na to

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové

Italové mají k vaření těstovin velmi odpovědný přístup. Správně uvařené těstoviny jsou totiž „al dente“ – tedy tak, aby byly na skus pevné. Pokud jsou měkké a nekladou při skousknutí žádná odpor, někde jste udělali chybu. Jestli chceste...
Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů
  • Zdraví a výživa

Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů

Mikroplasty jsou všechny plastové částečky nejrůznějších velikostí menší než pět milimetrů.  Vznikají rozkladem plastů a pronikají i do potravního řetězce. Podle nedávné studie bylo na přítomnosti mikroplastů pozitivně testováno 90 %...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč