0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Gurmánská Dubaj: Jaké speciality tu vyzkoušet a kde budou chutnat nejautentičtěji?

AD
Dubajské jídlo
ZDROJ: Dubai and Economy Tourism
sdílet:

Dubaj je metropole technologických divů ale i město, kde si pochutnáte na fantastických jídlech. Ovšem vyloženě dubajské pokrmy od ní nečekejte — arabská kuchyně je vzhledem ke své geografické poloze pekelně promíchaná. Mixují se v ní receptury libanonské, pákistánské, indické, středmořské a další. Jaké lahůdky se zde vyplatí ochutnat a kam za nimi?

Měření

Luxusní, a přesto levné falafel

Mezi tradiční jídla patří rozhodně falafel, což jsou fritované kuličky z bobů, z cizrny, či obojího. A taky hummus. Až se do Dubaje dostanete, určitě se na tyhle speciality vydejte do Operation Falafel. Tahle značka začínala původně jako ryze domácí podnik, který se ale postupem času rozrostl do firmy globálního měřítka s pobočkami po celých Emirátech.

Proč je tak oblíbená? Protože zde dostanete nezapomenutelný falafel sendvič s humusem, okurkami, čerstvou mátou, rajčaty, citronovou kůrou a tahini, zabalený v pita chlebu, o kterých se vám bude ještě několik dní zdát. To ale není zdaleka všechno, díky čemu se budete olizovat až za ušima, tahle specialita vás tu totiž vyjde v přepočtu na zhruba 70 korun!

Kousek Indie na talíři

Rádi brouzdáte rušnými tržišti, abyste nasáli co nejautentičtější atmosféru daného města? Tak až vám vyhládne v Dubaji, zastavte se v Chaat Bazaaru, kde vám připraví ta nejlepší vegetariánská jídla, u nichž se vám po mase nebude ani trochu stýskat.

  • Mimochodem, slovo chaat označuje kořeněná indická jídla, v nichž nechybí jogurt nebo čatní. Nabídka zdejšího menu to do poslední ingredience splňuje.

Mix kultur, který vám zachutná

Jak už bylo řečeno, arabská kuchyně hýří nejrůznějšími vlivy. Je to dáno jednoduše tím, že kromě původních obyvatel žije v Emirátech také řada přistěhovalců, převážně z Pákistánu. A právě tihle lidé jsou mistři přes orientální jídlo, které oplývá tou nejvyšší kvalitou.

My doporučujeme návštěvu Ravi Restaurant. Co si tu dát? Hlasujeme za pikantní skopové kotlety a kuřecí mughlai, což je smetanové kari podávané s nastrouhaným vejcem a k tomu chlebovou placku paráthá. Chybu ale neuděláte ani jiným výběrem. O tom, že si tady pochutnáte za lidovou cenu, se snad ani zmiňovat nemusíme.

Ravi restaurant
ZDROJ: Dubai and EconomyTourism

Slaný koláč inspirovaný středomořskou kuchyní

Arabská kuchyně nabízí nejen nepřekonatelné sladkosti, ale také výtečné slané pečivo. Slané koláče mají výhodu, že potěší nejen chuťové buňky, ale také skvěle zasytí.

  • Co byste řekli chutnému základu, který je posypaný špenátem, sýrem a masem? Sýrovou fatayer vám s úsměvem upečou v pekárně Mama'esh.

Sladká tečka

Je libo dezert? V cukrárně Firas Sweets vám s úsměvem naservírují kunafu nabulsi, tradiční blízkovýchodní sladkost. Pokud ale rádi mlsáte, nemusíte skončit jen u tohohle zákusku...

Firas Sweets
ZDROJ: Dubai and Economy Tourism

Další TOP speciality arabské kuchyně, které nenechají vaše chuťové buňky chladnými

Výše najdete příklady dobrot a míst, která byste v Dubaji měli určitě otestovat. Na seznam pojmů z arabské kuchyně si můžete ale přidat také následující názvy jako:

  • Makluba, což je směs rýže, masa a smažené zeleniny. Vtipný je hlavně postup, kterým se vyrábí: Ingredience vložíte do hrnce, a ten se před podáváním převrátí vzhůru nohama.
  • Kabsa označuje směs z rýže zasypanou rozinkami, která se servíruje na společném talíři hned pro několik lidí najednou.
  • Quzi je zase směs rýže s jehněčím masem, praženými ořechy a rozinkami.

A když náhodou opět dostanete chuť mlsat, tradiční baklava nikdy nezradí, zvlášť v Dubaji! Pokud si ale budete svůj repertoár gurmánských možností v Dubaji rozšířit, namlsejte se tady.

Autor: Eva Šprincová

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...
AD
Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy
  • Nakupujeme

Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy

Díky vyspělým technologiím, kterými jsou televize LG doslova našlapané, se otevírá celá škála nových možností na sledování obsahu a také hraní her. Nejzásadnější je zde technologie samotného zobrazení obrazu OLED. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč